Za posledních devět dnů (přesněji osm dnů a 23 hodin) ujel na kole 4923 kilometrů a překonal přes 50 000 výškových metrů. Spal čistého času celkem jen 10:15 hodiny. Ve čtvrtek krátce po 20. hodině středoevropského času dojel na východní pobřezí USA.

„Bylo to mnohem zábavnější, než jsem si představoval, ale teď jsem zkrátka jednoduše šťastný, že jsem to dokázal,” řekl v cíli v audiovzkazu OÖN. Splnil do puntíku, co si předsevzal před startem – dojet do cíle zdráv a pokud možno do devíti dnů. Do třetího dne vedl těsně před Švédem Jimmy Rönnem. Ten se ale jako dobrý časovkář prosadil na nekonečných dálkách Kansasu.

“Ztráta spánku s halucinacemi byly extrémní. Stejně špatným bylo, že jsem posledních devět dnů nejedl nic pevného, ale jen vysocekalorické tekutiny. Mentální zátěž byla velká, a k tomu do sebe denně lít patnáct až dvacet litrů tekutin, to dělá v hlavě opravdové ,gaga´,” řekl v cíli, kde jako druhý měl za vítězným Ronnem zpoždění asi pět hodin.

Závod se jezdí od roku 1982, kdy ze čtyř účastníků vyhrál na trati ze St. Moniky k Empire State Buildingu Lon Haldeman za 9:20:02 dne (průměrná rychlost 20,23 km/h). Traťový rekord drží z roku 2014 šestinásobný vítěz RAA Rakušan Christoph Strasser průměrem 26,43 km/h.

Císař je v Rakousku “v oblibě”

Skoro třetina ze 76 939 loni narozených dětí v Rakousku přišla na svět císařským řezem. Největší byl jejich podíl ve Štýrsku (36,8 %). V Horních Rakousích bylo těchto zákroků 29,3 %.

V roce 1995, kdy byl tento způsob porodu v Rakousku poprvé statisticky podchycen, byl tento podíl 12,4 %. Zdvojnásobení počtu během třiceti let odráží fakt, že matky jsou starší a s věkem pravděpodobnost těchto zákroků roste. Ženy 35leté a starší rodily 1,6krát častěji císařem než matky do 25 let, kterých bylo 25,3 %.

Průměrný věk rodiček v čase porodu byl loni 31,5 roku, o 3,5 roku vyšší než před 30 lety. Průměrný věk prvorodiček se zvýšil ze 26,2 na 30,3 roku. 98,3 % dětí se narodilo v nemocnici, 1006 dětí (1,3 %) doma, 35 na cestě do porodnice. 92,9 % porodů bylo v termínech, 6,8 % předčasných, 0,2 % “přenošených”. Nově narozená děvčata vážila průměrně 3260 gramů a měřila 50,4 cm, chlapci 3387 gramů a 51,1 cm.

Malou poštolku vrátili hasiči do hnízda

close Mladý sokol v hrsti hasiče. info Zdroj: DK zoom_in Mladý sokol v hrsti hasiče. Zaměstnanec firmy Lindner v Arnstorfu zavolal ve čtvrtek po osmé hodině hasičům, že u nich vypadla z hnízda poštolka. Uložil ji do kartonu, aby se jí nic nestalo.

Velitel hasičů Eichinger ji opatrně vyjmul z krabice, vylezl s ní na výsuvný žebřík a vynesl ji do hnízda v pětimetrové výšce k sourozencům. “Rodiče na dobu celé akce poodstoupili, neatakovali nás, “ říká Eichinger v DK

Ochutnávka zajímavého piva

V sobotu 22. června bude v Linci první “Bier-Schnitzeljagd”. To je pojem, který svolavatelé překládají do češtiny jako první pivní mrchožrout, nebo jindy první sběrač piva v Linci. Jak jsme z textu pochopili, jde o degustaci, ochutnávku. Zváni jsou všichni zájemci, aby se od 10 do 19 hodin stali porotci, ochutnali a vyhodnotili na deseti stálých stanovištích v centru města a v Tabákové továrně různá piva.

close Žákyně pivní školy se sládkem Martinem Simionem. info Zdroj: DK zoom_in Žákyně pivní školy se sládkem Martinem Simionem. Na jednom stanovišti se setkají se studenty technologie potravin ve Welsu (University of Applied Sciences for Food Technology), kteří vyvinuli dva druhy piva, uvařeného letos v dubnu v Linci. Technologie potravin je ve Welsu studijním oborem, který absolvují tři čtvrtiny žen, jak říká profesorka FH Katrin Mathmannová. Je pravděpodobné, že image piva může vzhledem k výraznému ženskému podílu vypadat jinak, než kdyby nové receptury vymýšleli muži.

Na přehlídce se objeví pivo z manga, marakuji a chili. Už to sládek lineckého pivovaru Martin Simion označuje za "ziemlich cool", že s s tím studenti přicházejí. Lisa Höllingerová ze St. Florianu zase vypracovala bakalářskou práci k výběru dvou druhů piva, k jejichž výrobě se tým převážně žen shodl. Sládek Simion poznamenává, že se lidé obecně stali citlivějšími na alkohol, a míní, že za deset nebo dvacet let bude pivní trh vypadat zcela jinak než dnes. “Bio, zdraví, méně cukru, na tom mladí dnes víc myslí…” Naplnění toho našli studenti FH ve svém maracujo-mango-chili pivu nebo pivu se špičkami pelyňku brotanu, která mají být osvěžující a perlivá… Mladý tým těchto druhů uvařil se Simionem k ochutnávkách po 25 litrech. Podrobnosti k bier-schitzeljagdu jsou na www.beertasting.com.