Uskuteční se v Dubaji v hotelu Burj Al Arab, kde k této události očekávají mj. filmaře Sira Davida Attenborougha a členy královské rodiny emirátů.

Co se děvčatům z Bavorska tak líbí na "Brabandtech"? "Podporují projekty na celém světě, třeba i na Islandu, kde tání ledovců zrovna ničí životní prostor velryb. Proti tomu bych chtěla něco dělat, protože tato zvířata shledávám mega krásnými," říká v deníku Romy. Podporuje také další sféry činnosti nadace, jako propagaci trvalého rozvoje zemědělství nebo boj proti pytláctví. "Chceme pomoci udržet biodiverzitu," dodává její sestra.

Jsou v organizaci aktivní i tím, že pro ni generují vlastními produkty peníze. Raphaela vyrábí a prodává náramky, Romy vyvinula s otcem osobitou recepturu výroby ginu, který teď profesionálně, s vlastní etiketou a patentovou ochranou, produkují. "Z každé prodané láhve Romy Kitzbühel Ginu jde pět eur nadaci," píše list. Své produkty budou smět propagovat i v Dubaji pozvaným hostům. 

Happy end vlaštovky

Do rubriky Happy end zařadily OÖN páteční nasazení dobrovolných hasičů z Eisenstadtu. Bezprostředně po cvičení záchrany osob po laně byli povoláni k neobvyklému zákroku. V okapu výškového domu uvízla poraněná vlaštovka. Jeden z hasičů slanil ze střechy a ptáčka uvolnil. Předali jej středisku pomoci zvířat.

Slézá zachránit vlaštovku.Slézá zachránit vlaštovku.Zdroj: Deník/OÖN

Co skrývala stará garáž

Ingolstadtský Donaukurier popsal v rubrice Panorama příběh staré garáže a krásných aut. Když na jaře 2007 zemřel 89letý Dr. Harrold Carr v Newcastlu, rodina zdědila dům a starou zašlou garáž.

Dr. Harrold Carr žil poslední roky uzavřeně, zřejmě s obsedantně kompulzivní poruchou. Nemohl nic vyhodit, všechno musel znovuzhodnocovat nebo schraňovat, píše DK. Garáž byla jeho zamilovaným místem.

Dědicové v ní našli Bugatti Typ 57 SC Atalante #57502 z roku 1937, jednu ze 43 zachovaných na celém světě! Ukázalo se, že jejím majitelem byl i závodník Francis Curzon. V roce 1955 ji koupil Dr. Carr za 985 liber. Protože už její povolení k provozu neplatilo, nechal ji stát v garáži. Dědicové dali vůz i doklady dopořádku a prodali jej za čtyři miliony dolarů, které si spravedlivě rozdělili. Na snímku DK je jak garáž, tak bugatka před opravou a po ní.

Stará garáž skrývala poklad.Stará garáž skrývala poklad.Zdroj: Deník/DK

Buhatti zaprášená…Buhatti zaprášená…Zdroj: Deník/DK

… a staronová. Foto: Deník/DK… a staronová.Zdroj: Deník/DK

Husky se našel za tři měsíce

DK napsal, že husky Leon, který se ztratil 13. března při závodu Iditarod dlouhém 1800 kilometrů v malém místě Ruby na Yukonu uprostřed Aljašky, je zase u svého pána Sebastiena Dos Santos Borgese. Koncem května psa zahlédli obyvatelé vesničky McGrath, vzdálené přes 200 kilometrů od Ruby, a přilákali ho na krmení. 4. června se jim podařilo ho chytit. Borges si pro něho přiletěl z Francie, sdělil portál People.com.

Našli se po třech měsících.Našli se po třech měsících.Zdroj: Deník/DK/Regal Air

Iditarod letos jelo 49 musherů, z toho 17 žen. Vyhrál Američan Brent Sass se spřežením jedenácti psů v čase osm dnů, 14 hodin a 38 minut. Foto: Deník/DK/Regal Air