Odmítnutí azylanti bez hotovosti?

Odmítnutí žadatelé o azyl v Bavorsku nebudou dostávat hotovost, ale čipové karty k omezenému nákupu určitého zboží. Premér Markus Söder řekl, že sortiment ještě projednávají s příslušnými úřady. Mohlo by jít o zboží denní potřeby - potraviny, oblečení, hygienické potřeby. Rozhodně nebude možné nakoupit na kartu alkohol.

Na pivních slavnostech první opilí

Tři a půl hodiny po naražení prvních sudů zaznamenali na sanitárních stanovištích oktoberfestu první pivní "mrtvoly". Mladý muž z USA tak například nebyl schopen chůze v 15.38 hodiny. Ve srovnání s minulými lety to bylo dost pozdě - loni přijali první alkoholovou oběť, mladou ženu, už ve 14.07. Někdy přicházeli nebo byli přinášeni první dokonce ještě před polednem, před oficiálním zahájením čepování.

Na střeše někdy není jasno...
Od sousedů: Vypínají jim fotovoltaiku, když je slunce...

Letos do oběda ošetřovali kolem 200 pacientů. V nasazení po 18 dnů festu bude kolem 450 saniťáků a 55 lékařů. Letos má ambulance i mobilní CT-přístroj, na kterém bude možné vyloučit zranění hlavy s možným krvácením do mozku, což uleví příjmovým službám nemocnic.

Hledali mistry sněhových pluhů

Nejlepší řidiči sněhových pluhů v Německu jsou z Horní Falce. Potvrdilo to mistrovství SRN v Koblenci. Titul vyhrál Julian Scharf z Makredwitzu s ko-pilotem Noahem Trögerem. Druzí byli Matthias Rudolph a Luca Assenmacher z Emmelshausenu v Porýní. Na startu bylo 30 osádek.

Když ještě stála...
Od sousedů: Socha shodila exkancléřku

Na mistrovství konaném každé dva roky absolvují asi 450 metrů dlouhý parkúr zručnosti. Dvanáct disciplín odráží reálné situace, například slalomovou jízdu nebo zastavení u překážky při couvání. Soutěž se koná bez sněhu, protože v zimě obsluhy pluhů nemají na závod čas… Na ilustračním snímku z letošní soutěže ze zdroje DK jeden z účastníků vyhledal stín před prudkým sluncem…

Světové mistrovství v umění sauny

Ve Wendisch Rietzu v Brandenbursku, v Satama Sauna Resortu & SPA u Scharmützelsee pořádali mistrovství světa v saunování, Aufguss World Cup.

Aufguss je česky nálev, odvar, napodobenina uměleckého díla ap. V tomto případě jde ale o multismyslový zážitek uvnitř sauny, trvající asi 15 minut. Jeho základem jsou teplo až 85 stupňů, éterické oleje a hudba. Porota mj. posuzuje techniku "rozdmýchávání" vůní ručníky v potní kabině, atd.

Umí vlasy!
Od sousedů: Pátou kadeřnicí světa!

V kvalifikaci k. o. systémem nastoupilo 40 jednotlivců a 40 týmů, po osmi postoupilo do finále. Tam soutěž jednotlivců vyhrál Slovák Róbert Židek, soutěž týmů Japonci Yuma Kurokawa a Mayuka Sano.

Po chvíli zápolení s vyhledávači uzavíráme, že jde o specifickou disciplínu, k níž je na webu dost podkladů, také o jejích hvězdách. Pokud nemůžete vyzkoušet si vliv saun na vlastní kůži, doporučujeme vzdělat se alespoň na webu…