Jak i náš web popsal, 10letý Felix z Ainringu (okr. Berchtesgaden) byl 28. prosince těžce zraněn, když pomáhal svému otci při lesních pracích na Ulrichshöglu. Při tažení kmene se náhle přetrhlo vlečné lano a odletěná ocelová spojka rozbila chlapcovu lebku. "Felix jen jednou zakřičel: Au, a padl na zem," popisuje DK.

Co následovalo, už jsme popsali - hrdinou okamžiku byl Felixův dědeček, který vyvezl zraněného na čtyřkolce s vlečňákem z lesa na louku, kam byla zavolána záchranka. Lékař chlapce uspal a vrtulník ho přepravil na salcburskou kliniku. Ještě téhož dne ho operoval Roman Metzger.

Felixova lebka byla jen provizorně uzavřena, protože bylo nebezpečí, že mozek bude otékat a bude potřebovat místo. „Z CT snímků jsme to nemohli poznat, ale když se chlapec z narkózy probral, viděli jsme, že na první operaci reagoval dobře," řekl Metzger.

Otec zraněného vypráví se slzami v očích, jak se Felix probojovával zpátky do života. "Už několik dnů po první operaci jsme s ním mohli na lůžku opatrně pohybovat, hladit ho," uvedl. "Po vysazení umělého dýchání jsme druhý den slyšeli jeho první zřetelná slova…" Jeho stav se zlepšoval den za dnem, sám se zvedal a chodil. "Sám si zvolil tempo a my šli pořád za ním," uvedla maminka.

V minulých dnech Felix ujišťoval rodiče a bratra v nemocničním pokoji, že na hlavě vůbec nic necítí. "Už se ptal, kdy zase bude jezdit na MTB a lyžovat," vzpomněl s úsměvem jeden z lékařů. Ale to bude muset ještě chvilku počkat…

Ples v opeře: vstupné 385, malé pivo 14,50 eura…

Vídeňský ples v opeře (8. února) podražil - zmíněné malé pivo stálo loni ještě 13,50. Osminka vína bude letos za 16 "éček", sklenka sektu za 21 eur (loni 19), sklenice šampaňského od 39 eur výš… Třetinková láhvička minerálky přijde nejméně na 9,90, cola od 12,50 eura, "sachr"klobása nebo gulášová polévka budou stát po 16 eurech…

Dva Češi uvízli na Großglockneru

V neděli večer informovali dva čeští horolezci, že při výstupu na Grossglockner (3200 m) severní stěnou byli zraněni padajícími kameny. Dosáhli ještě bivaku, ale kvůli vichřici až 110 km/h nemohl je v pondělí vyzvednout záchranný vrtulník - dostal se k nim na asi 20 merů… Výstup horské služby by trval celé hodiny, na což oba zranění rezignovali. "Byli v pohodě a uváděli, že v bivaku mohou vydržet ještě déle. Muži ve věku 25 a 39 let jsou dobře lezecky vybaveni," dodal DK.