Ve středu bude v Dolním Bavorsku test účastníků v soutěžních podmínkách - k němu původně vybrané místo v obci Neuburg na Innu bylo po zamítnutí dopravního výboru zrušeno a nové se teprve určí. Exhibiční start bude ve čtvrtek na Hradčanském náměstí, po něm bude na výstavišti speciální "erzeta", Super-Special Stage.

V pátek ráno z výstaviště v Pasově, který bude centrem soutěže, vyjedou auta na český jihozápad k sedmi zkouškám. Vrcholem dne bude ta polední na Klatovském okruhu Čínov s nejlepším výhledem na trať, jak lákají pořadatelé. Do Pasově se "kolona" vrátí až večer po absolvování skoro 140 kilometrů zkoušek.

Ilustrační foto
Od sousedů: Rakousko vysazuje nové lesy

V sobotu vyrazí účastníci podél Dunaje a Innu k dalším šesti zkouškám, k nimž budou mít blízko i čeští fandové, jak organizátoři připomínají. V neděli bude finále se čtyřmi zkouškami v Mühlviertelu a opět v Dolním Bavorsku. Do Pasova se rally vrátí na cílovou rampu v neděli odpoledne. Tři denní etapy rally dlouhé celkem 1370 km zahrnou 18 zkoušek o délce celkově asi 320 kilometrů.

"Píšeme historii světové rally v České republice a věříme, že přijede co nejvíc fanoušků nejen do Prahy, ale i na Šumavu, kde se pojede sedm rychlostních zkoušek na tradičních tratích v okolí Klatov a Vimperku,” říká Tomáš Kunc, generální sekretář Autoklubu České republiky.

Mrak se smál, nebo plakal?

Karin Hundsruckerová vyfotografovala v pondělí kolem 19. hodiny v Saldenburgu v Bavorském lese tuto "docela pěkně strašidelnou" formaci mraků, připomínající tvář s očima, nosem a ústy. "Zda to vypadá přátelsky, nebo spíš jde o ženu, která pláče, je přenecháno každému, kdo se dívá," řekla v PNP.

Dr. Dennis Niedermeier z Institutu výzkumu troposféry mrak otypoval na stratus nebo stratocumulus. Jeho forma závisí na aktuálních podmínkách, tedy teplotě, vlhkosti, rychlosti a směru větru, vysvětlil.