Ta měla v hledáčku i jejího 26letého spolucestujícího manžela - ten zase nezaplatil peněžitý trest 1800 eur za podvod. Žena si nyní odpykává 188 dnů vězení v Řeznu, její muž 100 dnů ve věznici v Pasově.

To byl zátah!

V jednom skladišti ve Welsu zabavila policie při velkém zátahu se 13 domovními prohlídkami kolem 750 výherních automatů, informují OÖN. Podle ministerstva vnitra mohlo jít o zásobu náhradních přístrojů za ty, které byly v rakouských lokálech zabaveny při předcházejících akcích. Sedmdesát z nich už bylo jednou zajištěno a zapečetěno v ilegálních hernách. Při domovních prohlídkách byly dále zabaveny dvě pistole, jedna dlouhá palná zbrań, hotovost ve statisících eur, laptopy, mobily, 270 kartonů podkladů firem šetřených pro podezření z podvodného zneužití dat, podvodného úpadku atd., informují OÖN. V akci bylo 170 policistů hornorakouské kriminálky, finanční policie, speciální jednotka Cobra a psovodi.

Čtrnáctá mrtvá…

V sobotu ráno našli na zelené ploše mezi vozovkami ve Vídni-Donaustadtu uškrcenou ženu otřenou o strom. Měla četné podlitiny. Mluvčí policie Markus Dittrich řekl, že místo nálezu nebylo místem činu. Dívka byla zavražděna v bytě nebo domě. Policie, která její věk odhadovala na osmnáct roků, v neděli zveřejnila její popis včetně oblečení a na dolnorakouské inspekci oznámili rodiče, že jde o jejich třináctiletou dceru, píše Volksblatt. V pondělí večer policie zatkla pro podezření z tohoto činu dva Afghánce ve věku 16 a 18 let.

Doplňuje, že letos bylo v Rakousku zavražděno už čtrnáct žen pravděpodobně svými partnery.

Na jachtě s politikem hořelo

V neděli dopoledne došlo k požáru na 15 metrů dlouhé jachtě vracející se do chorvatského Biogradu, na které trávil na pozvání od čtvrtka část dovolené také bývalý šéf FPÖ Heinz-Christian Strache se svými dětmi a dvěma spřátelenými rodinami, napsaly OÖN. Více dovolenkářů ze Slovinska a z Kapfenbergu ihned přispěchalo na pomoc a dopravilo ohrožené lidi do bezpečí. Podle Kronen Zeitung bylo všem Rakušanům předběžně zakázáno vycestovat, než bude příčina požáru zjištěna. Strache je pozván na čtvrtek před výbor zabývající se událostmi v Ibize (náš web opakovaně informoval) a 6. července s ním začne proces u vídeňského zemského soudu kvůli obviněním v souvislosti s úplatky kolem obstarání milionové dotace privátní klinice ve Vídni. Pozdě odpoledne přišla zpráva, že pasažéři jachty mohou z Chorvatska odjet. Strache nicméně své slyšení před vyšetřovací komisí k Ibize odřekl.

Strache popsal událost na lodi na své sociální síti. Asi patnáct minut před očekávaným přistáním začal ze strojovny člunu stoupat černý dým. Děti okamžitě probudili, kapitán a posádka hasicími přístroji zdroj kouře tlumili, povolaní hasiči ale dorazili až po dvou hodinách, kdy už se člun nedal zachránit. Rychle jsme sbalili nejnutnější, píše Strache. Naštěstí cestující naložili Slovinci a tři Štýřané z Kapfenbergu, kteří se plavili kolem, na svou jachtu a dopravili je do bezpečí, než se člun ocitl zcela v plamenech a explodoval.