Ta měla v hledáčku i jejího 26letého spolucestujícího manžela - ten zase nezaplatil peněžitý trest 1800 eur za podvod. Žena si nyní odpykává 188 dnů vězení v Řeznu, její muž 100 dnů ve věznici v Pasově.

To byl zátah!

V jednom skladišti ve Welsu zabavila policie při velkém zátahu se 13 domovními prohlídkami kolem 750 výherních automatů, informují OÖN. Podle ministerstva vnitra mohlo jít o zásobu náhradních přístrojů za ty, které byly v rakouských lokálech zabaveny při předcházejících akcích. Sedmdesát z nich už bylo jednou zajištěno a zapečetěno v ilegálních hernách. Při domovních prohlídkách byly dále zabaveny dvě pistole, jedna dlouhá palná zbrań, hotovost ve statisících eur, laptopy, mobily, 270 kartonů podkladů firem šetřených pro podezření z podvodného zneužití dat, podvodného úpadku atd., informují OÖN. V akci bylo 170 policistů hornorakouské kriminálky, finanční policie, speciální jednotka Cobra a psovodi.

Odcizené kolo.
Odcizil jízdní kolo, díky včasnému oznámení strážníci zloděje chytili

Čtrnáctá mrtvá…

V sobotu ráno našli na zelené ploše mezi vozovkami ve Vídni-Donaustadtu uškrcenou ženu otřenou o strom. Měla četné podlitiny. Mluvčí policie Markus Dittrich řekl, že místo nálezu nebylo místem činu. Dívka byla zavražděna v bytě nebo domě. Policie, která její věk odhadovala na osmnáct roků, v neděli zveřejnila její popis včetně oblečení a na dolnorakouské inspekci oznámili rodiče, že jde o jejich třináctiletou dceru, píše Volksblatt. V pondělí večer policie zatkla pro podezření z tohoto činu dva Afghánce ve věku 16 a 18 let.

Doplňuje, že letos bylo v Rakousku zavražděno už čtrnáct žen pravděpodobně svými partnery.

Na jachtě s politikem hořelo

V neděli dopoledne došlo k požáru na 15 metrů dlouhé jachtě vracející se do chorvatského Biogradu, na které trávil na pozvání od čtvrtka část dovolené také bývalý šéf FPÖ Heinz-Christian Strache se svými dětmi a dvěma spřátelenými rodinami, napsaly OÖN. Více dovolenkářů ze Slovinska a z Kapfenbergu ihned přispěchalo na pomoc a dopravilo ohrožené lidi do bezpečí. Podle Kronen Zeitung bylo všem Rakušanům předběžně zakázáno vycestovat, než bude příčina požáru zjištěna. Strache je pozván na čtvrtek před výbor zabývající se událostmi v Ibize (náš web opakovaně informoval) a 6. července s ním začne proces u vídeňského zemského soudu kvůli obviněním v souvislosti s úplatky kolem obstarání milionové dotace privátní klinice ve Vídni. Pozdě odpoledne přišla zpráva, že pasažéři jachty mohou z Chorvatska odjet. Strache nicméně své slyšení před vyšetřovací komisí k Ibize odřekl.

Od pátku 25. června jsou nasazeni profesionální hasiči Jihočeského kraje na Moravě. Během víkendu přešli ze záchranných na likvidační práce, střídají se po 48 hodinách.
Jihočeští hasiči likvidují následky tornáda v Lužici na Hodonínsku

Strache popsal událost na lodi na své sociální síti. Asi patnáct minut před očekávaným přistáním začal ze strojovny člunu stoupat černý dým. Děti okamžitě probudili, kapitán a posádka hasicími přístroji zdroj kouře tlumili, povolaní hasiči ale dorazili až po dvou hodinách, kdy už se člun nedal zachránit. Rychle jsme sbalili nejnutnější, píše Strache. Naštěstí cestující naložili Slovinci a tři Štýřané z Kapfenbergu, kteří se plavili kolem, na svou jachtu a dopravili je do bezpečí, než se člun ocitl zcela v plamenech a explodoval.