4. března s ní odjel služební dodávkou do lesa, kde měli styk. Bezprostředně poté ji ostrým předmětem ubodal. Kezhia zemřela během několika minut na selhání krevního oběhu. Mrtvolu nejprve uložil do skládky odpadu v Jeggau, 7. března ji převezl do Bahrdorfu, polil ji benzínem, ostatky zapálil a zahrabal pomocí minibagru své firmy. Byly nalezeny až 20. dubna, kdy byl podezřelý zatčen.

Bývalý zemský ministr vnitra Holger Stahlknecht jako vedlejší žalobce k osobě obžalovaného přečetl jeho whatsappy, které poslal Kezhii druhý den v 5.05 hodiny, že umírá starostí o ni a že ji miluje… Dvě minuty nato poslal stejné vyznání své manželce.

Hlavní líčení bylo odročeno do 10. října.

Rakouská televize z ME bez svých

Groiss-Horowitzová, šéfová programu ORF, oznámila svůj koncept pro sport v příštím roce. Jak z OH v Paříži, tak z ME ve fotbalu v SRN nemají být vysílány zápasy rakouského mužstva, ale k vidění budou na privátní stanici Servus TV. Alternativně chce ORF vysílat místo toho 20 jiných utkání evropského šampionátu. V sezoně 2024/25 už nemá ORF přenášet žádné zápasy evropských a konfederačních lig.

Po holocaustu dostanou 5000 eur

Rakušané přeživší holocaust dostanou automaticky ještě letos jednorázově jako gesto po 5000 eur. Rozhodla to vláda po jednání s Jewish Claims Conference. Potřební mohou požádat o další platby z fondu pomoci, který pro příští rok bude zvýšen na dvojnásobek, na tři miliony eur.

Žraloček býčí hlavy

V Domě moře ve Vídni je k vidění několikatýdenní mládě různozubce, nazývaného také žralok býčí hlavy. Jedinec monotypického řádu žraloků se vyklubal po sedmi měsících ze šroubovitého vajíčka a měří už patnáct centimetrů. Různozubci aktivní hlavně v noci žijí především na dně a dorůstají až na metr délky. Zdroj: OÖN

Žraloček býčí hlava.Žraloček býčí hlava.Zdroj: DK

Patnáctiletý vezl běžence

V pondělí pozdě večer zadržela policie v saském Krauschwitzu 15letého Syřana bez řidičáku, který v transportéru se švédskými značkami převezl do Německa 27 uprchlíků ze Sýrie a Jemenu. Řidič, který žil dva roky v durynském zařízení pro děti, z něj uprchl v srpnu a byl hledán jako nezvěstný. Byl zatčen a umístěn do vyšetřovací vazby.

Ilegální náklad…Ilegální náklad…Zdroj: DK

Budou kastrovat kočky?

Jak napsal Donaukurier, bavorský svaz ochránců zvířat požaduje celozemské nařízení k ochraně koček. Podle odhadu jich bloudí po Bavorsku kolem 300 000. Žijí v opuštěných budovách často průmyslových, na hřbitovech, v zahradách atd. Jsou často podvyživené, nemocné nebo zraněné. Ochranáři mají zkušenost, že po delší volnosti nejsou zprostředkovatelné do domovů. Vedoucí útulku v Norimberku Tanja Schnabelová říká, že je mohou jen kastrovat, označovat a znovu nechat zdivočet. Kastrovat jsou v Bavorsku jen v šesti obcích. Proto nyní svaz ochránců požaduje celozemskou povinnost.

Ochutnávají vuřty

Už sedmdesát let hodnotí zvláštní komise chuť, vůni, vzhled a konzistenci masných výrobků na Oktoberfestu. Letos posuzovala vepřové klobásy. Přišlo jí jich na stůl od různých výrobců osm. Jak poznamenal DK, veganské u toho nebyly, ale zvažují prý zkoušky příště rozšířit i o ně. Při "koštování na slepo" byly hořčice a pivo tabu - nic nemělo chuť klobás zkreslovat. Musely být slané, s kořeněným aroma, nebo neobvykle citronové…

BR24 oznámila, že kvalita produktů byla letos výrazně horší než loni. Jen jeden získal známku "velmi dobrý". Stanice snad jako jediná oznámila i vítěze soutěže - Franz Kaupp GmbH, řeznictví Gaßner GmbH a pohostinství Großmarkthalle.