… a s andělským poselstvím.… a s andělským poselstvím.Zdroj: DK"Každým rokem tiskneme k Vánocům čtyři známky, dvě s religiózními a dvě se světskými motivy," říká Martina Prinzová. Hodnota 1,20 eura je myšlena pro standardní poslání za hranice. Vytištěn byl milion těchto známek. Barokní originál olejového obrazu od neznámého jihoněmeckého malíře ze 17. století ležel do renovace objektu v roce 1957 na neznámém místě, v posledku nepovšimnut na varhanní kruchtě, než jej přendali na postranní oltář.

Zvěstování narození Ježíše

Německá vánoční známka 2023 zakončuje cyklus tří zvláštních známek na téma Andělské poselství podle Lukáše 2, 10 citací zvěstování narození Ježíše pastýřům. "Anděl jim řekl: Nebojte se. Hle, zvěstuji vám dobrou zprávu o veliké radosti, která bude pro všechen lid, že se vám dnes narodil Zachránce, který je Kristus Pán, v městě Davidově. Toto vám bude znamením: Naleznete děťátko zavinuté do plenek a ležící v jeslích…

Bavorské husky na MS v Abertamech

Husky běhají i bez sněhu.Husky běhají i bez sněhu.Zdroj: DKTým Huskyhof Třístoličník se dvanácti psy se zúčastnil Abertamského sprintu, Memoriálu Jaroslava Svobody, 2. závodu české kárové sezóny psích spřežení - a také I. mistrovství světa psích spřežení svazu FISTC v Abertamech. Sto závodníků bojovalo v šestnácti kategoriích. Výsledky jsme v českých médiích nenašli, ale Donaukurier informoval o tom, že "třístoličníci" Kilyan Klotsch s partnerkou Esther Maurerovou byli ve třech soutěžích čtvrtí. Jako jediný měl jejich klub na startu kanadské eskymácké husky, píše DK. Byli prý skutečnou raritou, protože podle Klotsche dnes žije na světě jen kolem 500 kusů této vzácné rasy.

Nové bojové umění proniklo do Pasova

Kummooyeh, rychlý a dynamický mečový šerm z Koreje, rozšířil svou nabídku asijských sportů TV Pasov, v oddělení kendo. Umožnil to příchod 31leté rodačky Sabine Kramerové, která po několikaletém vzdělávacím programu získala certifikovaný trenérský pas oficiálního německého svazu kummooyeh a je jedinou trenérkou tohoto sportu v Dolním Bavorsku.

Bližší popis tohoto umění jsme našli v DK.

Základním prvkem tréninku jsou formy meče. Prostřednictvím nastavených pohybových vzorců se učí studenti mnoha nezbytným dovednostem potřebným při boji (sparring). Rozvíjejí disciplínu, koncentraci, vytrvalost a sílu bez fyzického kontaktu a rizika zranění.

Z výstavních sálů.
Od sousedů: Neoficiální "hodina" zvláštní němčiny

Ve sparingu musí žák uplanit znalost, rychlost, reakční dobu, přesnost, úsudek, mentální a fyzickou kontrolu pohybu. K sebeovládání přispívá i tradiční korejská lukostřelba.

Při nácviku rozjímání se student naučí kontrolovat dech, zpomalit srdeční frekvenci a uklidnit se, když je pod tlakem. Meditace v sedě pak pokročí k praxi kichon, k rozvinutí silné kontroly nad sebou samým.

Kramerová, také nositelka černého pásu v olympijském taekwongu, úspěšně absolvovala instruktorský program a k výcviku "umění meče" všech druhů jí nic nestojí v cestě. Součástí tohoto sportu je vedle šermu také střelba z korejského jezdeckého luku.

"Principiálně je kummooyeh vhodný pro všechny," myslí si Kramerová a zve zájemce k nezávaznému zkušebnímu tréninku zdarma. Podrobnosti na www.tv-passau.de v rubrikách Kendo & Kummooyeh.

Na ilustračním snímku pro náš web je Kramerová se svým trenérem Bernhardem Fieglem (4. DAN). Zdroj: PNP

"Balíček" k Vánocům

Německý sázející lotta z Dolního Saska vyhrál v pátek večer na čísla 4 - 14 - 15 - 20 - 28 a euročíslice 7 a 9 eurojackpot. Získal tak 36 524 877 eur.

Mikuláši k pronajmutí

Úřad práce v Augsburgu chce i letos nabízet Mikuláše k pronajmutí - podle mluvčí Daniely Ruhrmannové jako jediný v Bavorsku.

V pátek se zájemci o tuto funkci sešli na „Kick-off-Meetingu“ - všichni muži, ani jedna žena, poznamenal DK. Dříve jich bývalo přes dvacet, tentokrát jen osm. Na programu měli kromě zkoušky kostýmů také ochutnávku sladkostí, které dostanou k dispozici ve dnech kolem 6. prosince.

Účastníci  karnevalu.
Od sousedů: Začalo páté roční období

Poptávka po jejich službách stoupá, zapisovat ji úřad začne ale až od pondělka. Aby zájemce uspokojili, budou augsburští Mikuláši chodit nejen 6. prosince, ale jsou připraveni vyslyšet i přání i pár dnů před tímto dnem nebo po něm.