Plocha z až šestitunových přírodních balvanů bude v příštích měsících doplněna umělými skalami. Útvar bude mít výškový rozdíl až dvanáct metrů. V prvním kroku se sem nastěhují tahry, aby se v klidu zabydleli, pak budou následovat nové "hvězdy", takiny zlaté. Ty se opticky podobají křížencům gnu a koz, dospělí jedinci vysocí až 140 cm v kohoutku mají nápadně zlatavou srst. Doma v horských lesích středočínské provincie Shaanxi jsou ohroženi a také v zoologických zahradách jsou vzácní, říká ředitel Hering-Hagenbeck. Takina zlatá je na snímku pro náš web ze zdroje DK.

Ke svatbě dostávají stromek

Starosta hornorakouského Lambrechtenu Manfred Hofinger rozhodl tradiční upomínkové drobné pozornosti svatebčanům nahradit trvalejším a plodícím dárkem - ovocným stromkem z jeho rukou…

K svatbě dostávají ovocný stromek od radnice!K svatbě dostávají ovocný stromek od radnice!Zdroj: DK

V Rakousku se nachodí!

Vzdálenost sedmi maratonů ujde průměrný Hornorakušan za rok při vyřizování záležitostí všedních dnů, tedy při nakupování, na cestách do kina, k lékaři, do práce nebo školy, na sportoviště, do kavárny nebo restaurace. Za rok tak udělá kolem 300 kilometrů, upozornila organizace mobility VCÖ. Denně přitom občané této spolkové země urazí celkem víc než 1,1 milionu kilometrů, což odpovídá vzdálenosti více než 27 300 maratonů.

V Horních Rakousích je 16 % všedních cest absolvováno pěšky, v Linci dokonce 26 %. Nejvíc se chůze podílí na pohybu dětí do 14 let a seniorů nad 75 roků - je to shodně kolem 26 %.