Traktoroví tahači klád

Přátelé oldtimerů v Schauflingu (115 členů!) po šestileté přestávce připravili 7. tahání kmenů traktorovými veterány. Do devíti tříd podle počtu koňských sil strojů, které byly určující pro váhu zavěšeného břemene, se přihlásilo 89 účastníků, kteří bojovali v k. o. rozjížďkách. V "královské třídě" do 75 KS jezdci tahali 2,5 tuny, v závěru do kopečka… Podívat se přijelo rekordních 2000 diváků.

Nejsilnější kategorii vyhrál Sepp Maier se Schlüter Superem 750 (na snímku vlevo). Vítězové jednotlivých tříd získali mj. poukázku na dva pstruhy z rybníka starosty Roberta Bauera, také člena pořádajícího klubu, poznamenal Donaukurier. Po soutěžích nastoupili k exhibici tahači s "trochu upravenými" traktory. Jako neporazitelný se ukázal Sepp Süß z Engollingu, který "vyladil" původně 20koňový Kramer-Bulldog s na 200 PS, dodal list.

close Traktor silák! info Zdroj: Deník/DK zoom_in Traktor silák!

close Na trase. info Zdroj: Deník/DK zoom_in Na trase.

Z výletu do Čech vezl mačetu

Z výletu do Čech se 78letou babičkou si 17letý vnuk přivezl ve středu do Německa několik sečných zbraní, mezi nimi také mačetu, napsal Donaukurier. Našla je u něho policie ve vlaku na nádraží Schirnding (okr. Wunsiedel). V ruksaku měl nůž typu motýlek, vyskakovací nůž se dvěma dlouhými čepelemi a mačetu. "V Česku jsou takové zbraně volně k zakoupení, řekl mluvčí policie. Jestli babička o jejich nákupu věděla, není známo. Policie věci zabavila a mladíka prošetřuje. Dvojice mohla pokračovat v cestě domů," uvedl list.