Američtí manželé, kteří byli vícekrát na návštěvě Německa, informovali o tom facebookem svého známého Dennise Marxta z Deggedorfu. Pamětníci sdělili, že v okolí kostela, ze kterého vlajka zmizela, působili američtí vojáci, kteří ji zřejmě jako trofej odcizili. Že se najde po 78 letech, tomu asi nikdo nevěřil…

Na přední straně praporu je nápis FF Eberhardsreuth a datum 1906, na zadní hasičské heslo Bohu ku cti, bližnímu k ochraně.

Eberhardsreuthští hasiči vlajku chtějí bezpodmínečně zpátky, byli by si prý pro ni sami dojeli. Dennis Marxt majitele obchodu se zbraněmi vyhledal a poslal mu mail. Adresát se zatím neozval, píše PNP.

List připomíná pár údajů ze schönbergské vlastivědy. Hasiči v Eberhardsreuthu byli založeni roku 1869, roku 1886 si pořídili novou ruční stříkačku. Z kroniky jednotky za rok 1951 se podává, že tehdy byl vysvěcen její prapor a konala se velká slavnost. Nebyla první, žehnání praporu s oslavou se konalo už v roce 1906… Ten pak až do konce války byl symbolem jednotky. Po příchodu Američanů jej započítali k válečným ztrátám.

Druhý prapor byl vysvěcen v roce 1951. V roce 1986 ke sto letům stříkačky žehnali už třetímu symbolu…

Umístění praporu dokládá pošta prodejny zbraní ke Dnu otců 2021. "Přes své stáří a dlouhou cestu do Texasu je v dobrém stavu," píše PNP.

Štěňata mu sebrali násilím

Sedm štěňat yorkshirů našla policie v malém transportéru na parkovišti před obchodem s nábytkem v Pasově. "50letý řidič, který je vezl, není policii žádným neznámým. Za přestupky proti zákonu o ochraně zvířat už byl opakovaně stíhán. Pokaždé šlo o dovoz štěňat bez papírů," napsala PNP. "Jejich odebrání, ,posvěceném´ úředním veterinářem, se tentokrát bránil. Uzamkl se v autě i se psíky a neotevřel ani na opakované výzvy. Musel být násilím vytažen, štěňata byla předána do útulku. Bylo zahájeno několik přestupkových řízení…" 

close Než je vysvobodili… info Zdroj: PNP zoom_in Než je vysvobodili…