Českobudějovickou ODS povede nově senátor Tomáš Jirsa.

"Na zasedání oblastní rady ODS České Budějovice rezignovali na svou funkci dosavadní předseda oblastní rady Břetislav Kábele a místopředseda František Štangl," uvedl pro Deník oblastní manažer ODS Karel Šerák. Oba politici podle Šeráka reagovali na výsledek podzimních voleb. Břetislav Kábele už záhy po volbách dal najevo, že zvažuje, že by svou funkci dal k dispozici.

Oblastní rada zvolila i nové vedení. Do čela byli zvoleni senátor Tomáš Jirsa, který se stal předsedou oblastní rady a starosta Kamenného Újezdu František Ondřich, který je místopředsedou.

"Tomáš Jirsa uspěl v podzimních senátních volbách, když obhájil svůj mandát proti bývalému eurokomisaři a předsedovi vlády Vladimíru Špidlovi. František Ondřich byl znovuzvolen starostou Kamenného Újezdu, kde ODS pod jeho vedením dosáhla vynikajícího výsledku 41 procent hlasů," řekl k novým tvářím ve vedení oblasti manažer ODS.

Kábele a Štangl zůstali řadovými členy oblastní rady.

Oblastní rada má 14 členů a zastřešuje místní organizace ODS v rámci bývalého okresu České Budějovice. Těch je celkem 28. Na přelomu dubna a května budou nové volby vedení oblasti na pravidelném oblastním sněmu. Ten se většinou koná po dvou letech.