Po pondělku je také zřejmé, že složení vltavotýnského zastupitelstva nezůstane stejné jako těsně po volbách. Václav Hodný, zvolený na kandidátce Nezávislých, Deníku potvrdil, že se rozhodl na post zastupitele rezignovat.

Zdůvodnil to svou nespokojeností se složením zastupitelského sboru. Prvním náhradníkem, který by měl Václava Hodného ve funkci vystřídat, je Jiří Eisenvorth. Coby lídra kandidátky jej Václav Hodný ve volbách díky preferenčním hlasům předběhl.

Kdo bude stát v čele dalších měst na Českobudějovicku 
v následujících čtyřech letech, to jasné není. Vítězné strany, podobně jako v Týně a Českých Budějovicích, ale již odstartovaly maraton povolebních vyjednávání.

„V neděli jsme jednali 
v rámci naší strany, abychom si nastínili, kam chceme směřovat. V úterý začneme jednat se sdružením Racek a Moderní Zliví," řekl o následujících dnech Jiří Štabrňák, lídr vítězné ODS.

V Rudolfově se členové vítězné ODS sešli v pondělí, aby nejprve projednali záměry své strany a až pak začali jednat s ostatními stranami. „Myslím, že samotná jednání začnou až ve středu," předvídal Vít Kavalír, starosta Rudolfova.

Podobná situace je také v Nových Hradech, kde se chce vítězné sdružení Občané pro zdravé město sejít s ostatními stranami také až v půlce týdne.

V Borovanech o přesném termínu jednání zatím neví. „V pondělí jsme se sešli jen v rámci naší strany. Jednat s ostatními teprve začneme," řekl Václav Doležal z vítězné ČSSD.