Samici tygra ussurijského, starou rok a půl, přivezli do zoo vloni v prosinci ze Švédska. Dlouho byla zavřená v ubikaci, aby ji přijala jako svůj domov. Teď už měla asi měsíc a půl možnost vycházet ven. Podle Romana Kössla, zástupce ředitele hlubocké zoo, ale šanci na procházku nevyužívala, bála se. „S výběhem se začíná seznamovat," říká Roman Kössl a dodává, že při prvních nočních průzkumech ji zaměstnanci zoologické zahrady spíše tušili, než viděli.

Tygřík Deníku Čtenářům Junior Deníku, který je přílohou jihočeského Deníku, nejsou tygři neznámí. Inspirací pro maskota Junior Deníku tygříka Olíka se stal tygr Oliver z hlubocké ZOO, který se už těší na budoucí setkání se svou nevěstou tygřicí Altaicou.

Do výběhu ale zatím společně s dřívějším obyvatelem areálu tygrem Oliverem nemůže. Oba žijí v oddělených ubikacích a do výběhu jsou pouštěni jen zvlášť. Musejí se střídat. Ubikace jsou s výběhy propojené průlezy, takže ošetřovatelé mohou podle potřeby tygry nechat uvnitř nebo je pustit na procházku. Dohromady by se mohly velké kočky ocitnout ve výběhu až příští rok. To budou i pohlavně dospělé. Altaicu je ale možné sledovat i teď, díky obrazovce, která ukazuje dění v ubikaci tygří krasavice.