Při svém společném pondělním jednání se na tom dohodli radní Jihočeského kraje a města České Budějovice.

„Dovedl bych si představit jinou atmosféru stěhování,“ poznamenal suše ředitel gymnázia Jiří Krauskopf. Situaci ale příliš černě nevidí. „Určité podmínky pro rozvoj v nové budově jsou, je to tam větší. Dostupnost sportovišť je podobná, jen budou muset studenti jet pár zastávek autobusem. Ale nemělo by to mít výraznější dopad na výuku,“ dodal Krauskopf.

Vyprší smlouva

Gymnáziu olympijských nadějí vyprší nájemní smlouva na konci letošního července a postěhuje se do bývalé základní školy v ulici Emy Destinnové, kterou město v rámci optimalizace sítě škol zrušilo a sloučilo se ZŠ Oskara Nedbala.

„Prostory jsou dnes částečně vyklizeny a částečně jsou ještě využívány Jihočeskou univerzitou,“ upřesnil primátor Českých Budějovic Juraj Thoma s tím, že univerzita tyto prostory v budoucích letech nebude potřebovat.

Gymnázium, jehož zřizovatelem je Jihočeský kraj, se tak přesouvá z budovy patřící městu do jiného, také městského objektu.

Řešení na sedm let

„Opět se bavíme o určitém provizoriu, tedy našeho gymnázia v prostorách města. Domluvili jsme se s městem na odpovídajícím nájemném a vybavení tříd. Prostory budeme mít pronajaté sedm let,“ uvedl ke stěhování sportovní školy jihočeský hejtman Jiří Zimola.

„Náš kluk udělal na Gymnázium olympijských nadějí talentovky, tak nevím, jak to teď se stěhováním bude. Bydlíme ve městě, takže bude muset jezdit autobusem,“ neskrývala své obavy jedna z matek, jejíž syn byl na školu v letošním roce přijat.

Obavy rodičů

„Určité znepokojení ze strany rodičů tady je, ale snažili jsme se tlumit emoce,“ řekl Krauskopf.

Začátek stěhování se plánuje už na konec června, nyní vedení školy připravuje harmonogram. „Doufám, že studenti nám se stěhováním pomohou,“ dodal Krauskopf.

Odchodem Gymnázia olympijských nadějí z objektu základní školy v Kubatově ulici chtějí českobudějovičtí radní získat prostory pro mateřskou školu.