Podle nového uměleckého ředitele souboru Tomáše Ondřeje Pilaře, který titul režíroval, se bude Mefistofeles hrát v krajském městě vůbec poprvé a bude jedním z největších projektů souboru. „Tato opera je proslulá obrovským provozovacím aparátem a náročností,“ líčí. V roce 1968 měla její originální verze skoro pět hodin, byla napsaná pro dva orchestry a čtyři sbory. V podobě, kterou přichystalo JD, bude trvat necelé dvě hodiny. Na pódiu účinkuje více než 130 lidí.

„Je intenzivní, velkolepá a koncentrovaná,“ charakterizuje šéf opery novinku a přibližuje děj: „Vypráví slavný faustovský příběh o muži, který prodal duši ďáblu.“

V hlavní úloze uvidíte a uslyšíte Jana Hnyka či Františka Zahradníčka. „Je považována za historicky nejnáročnější postavu basového operního repertoáru,“ objasňuje šéf opery titulní roli.

Nová hra Jihočeského divadla Návrat Krále Šumavy v režii Lukáše Brutovského.
V Jihočeském divadle ožije příběh Krále Šumavy

V roli Fausta uslyšíte Paola Lardizzone a Philippa Castagnera. Jako Markéta se představí Jana Šrejma Kačírková a Soňa Godarská.

Kromě krásného příběhu a skvělé hudby láká Tomáš Ondřej Pilař diváky také na velkolepé zpracování, působivé kulisy, velké sborové a baletní scény a historické kostýmy.

Tomáš Ondřej Pilař si Mefistofelem splnil sen. „Jsem šťastný, k tomuto dílu směřuji celý život,“ uvedl pár dní před premiérou.

Opera na rozloučenou: Po deseti letech odchází z Jihočeského divadla generální hudební ředitel opery a dirigent Mario De Rose. Podle ředitele souboru Tomáše Ondřeje Pilaře nastoupí od 1. ledna 2022 na pozici šéfdirigenta opery Jihočeského divadla David Švec, který v současnosti diriguje v Národním divadle, působil po celém světě a má kořeny v Českých Budějovicích. I u příležitosti symbolického loučení s Mariem de Rosem vznikla v Jihočeském divadle velkolepá opera Mefistofeles.