Primátor Juraj Thoma (OPB)  je v ní obžalován, že neoprávněně podepsal dodatek smlouvy na dodávky výpočetní techniky a souvisejících služeb pro radnici. Primátor ale vinu popírá.

„Především by to měla být věc stávající koalice a rady města," říká k odpovědnosti za kauzu zastupitel Ivan Nadberežný z klubu KSČM. „Ta problematika se řeší několik let. Teď to nerozhodneme, když je pár měsíců do voleb," naznačuje Ivan Nadberežný, že komunisté nehodlají nyní iniciovat odvolání Juraje Thomy kvůli tomu, že se primátorův spis dostal od policie až k soudu.

Zastupitel za KSČM také dodává, že mu není úplně jasná role celé rady města v poměrně zamotané kauze.

I druhá opoziční strana – ODS,   spíše vyčkává. „My jsme vyzvali primátora k odstoupení už když byl obviněný," připomíná za ODS zastupitel Vladimír Brůha a dodává, že neví, co by mohlo nyní zaznít z jejich strany nového. Nevyloučil ale, že se postoj ODS může změnit podle aktuální situace na zastupitelstvu.

Primátor Juraj Thoma jakékoliv pochybení od počátku odmítá a poukazuje na to, že samotnou smlouvu rada města schválila a sporný dodatek doporučilo k podpisu několik úředníků magistrátu, včetně právníka.