Radnice nechala totiž rozkopat křižovatku Mánesovy a Dukelské ulice. V místě se pracuje už od sobotního rána.


„Je to tam hrozné, nikdo pořádně neví, kam má jet. A vůbec lidé, kteří tady nebydlí, tak jsou úplně ztraceni. To bude město ve špičkách zase pěkně zacpané,“ kroutí hlavou řidič Michal Šimon, který po Mánesově denně jezdí do práce.


Do konce září, kdy by měly práce na křižovatce skončit, bude část městského okruhu pouze jednosměrný. Auta jedoucí směrem od Koh–i–nooru k nádraží projedou bez větších obtíží, ale lidí jedoucí druhým směrem už musejí počítat s objížkami. Jedna vede přes Čechovu ulici směrem na Senovážné náměstí a ta druhá opačným směrem přes Modrý most. „V této souvislosti je nezbytné zprovoznění Modrého mostu v obou směrech,“ vysvětlil před časem rozhodnutí radnice náměstek primátora František Jelen.


„Pořádně oprava na křižovatce ani značená není, prostě si každý jezdí, kudy chce. Pořád se tady ve městě něco kope, což je na jednu stranu super, ale je také třeba zvážit, kdy a co. A ne rozbít několik důležitých silnic najednou,“ mávl včera rukou nad uzavírkami pětatřicetiletý Mojmír Holát.


Celková rekonstrukce Dukelské ulice se protáhne na sto patnáct kalendářních dnů. Nové zde pak budou nejen chodníky a povrch ulice, ale i parkovací stání, kanalizační sběrače, kanalizační přípojky anebo veřejné osvětlení. Město bude tato akce stát přes dvacet milonů korun.