„Denně i v sobotu se zde pracuje, máme tady překážkovou dráhu, ale těšíme se, že do Vánoc firmy vše zvládnou. Trápí nás ale jiná otázka. Každý tvrdí, že až bude nová i trochu širší silnice, budou tu auta jezdit ještě rychleji, než dřív,“ říká zdejší obyvatelka Zdeňka Trnková. O tom, že omezenou rychlost na třicet kilometrů v hodině budou šoféři bez nainstalovaných retardérů či alespoň policejních hlídek respektovat, pochybuje.


Podle tiskové mluvčí magistrátu Jitky Welzlové ovšem ve spoustě připomínek, které město zahrnulo do projektu rekonstrukce, požadavek na retardéry nebyl. „Pokud o ně obyvatelé skutečně stojí, měli by aktuálně oslovit investiční odbor. Město musí mít podnět, který je pak možné vzít na zřetel,“ vysvětluje.


Jedním dechem ale dodává, že zrovna retardér může být spornou záležitostí. Zrovna u školy v Suchém Vrbném jsme jej nechali na žádost místních nainstalovat. Dělal ale takový hluk, že se jiní obyvatelé zasadili o jeho odstranění,“ připomíná Welzlová, že ne vždy jsou zpomalovací prahy řešením, které odstraní problém všech obyvatel.