Znovu byl Orel registrován v roce 1990.


„Od roku 1992 má Orel zpět i své pozemky, které získal v restituci po mnoha vleklých soudních sporech,“ řekl starosta českobudějovické jednoty Kryštof Kratochvíl. Kromě domu na Lannově třídě vlastní Orel pozemky o rozloze více než pěti tisíc m² na Střeleckém ostrově. Tam také vyrostla nová herna pro stolní tenis, která bude slavnostně otevřena v sobotu 21. dubna.


„Herna je v nové budově severní tribuny, má kompletní zázemí a patří k jedné z nejlepších a nejmodernějších v jižních Čechách,“ uvedl vedoucí oddílu stolního tenisu Petr Vrzal. Svými parametry je herna vhodná pro konání mezinárodních turnajů, bude ale přístupná i široké veřejnosti.


„Posláním Orla je především podpora sportu pro všechny, naším heslem je: ´Dáváme sportu smysl´. Cílem není vychovávat mistry světa, ale věnovat se dětem a vštěpovat jim čestnost a smysl pro fair play,“ vysvětlil Kratochvíl. Českobudějovická jednota má v současné době 363 členů v šesti oddílech, z nichž nejpočetnější (50 členů) je oddíl stolního tenisu.