„Netroufnu si říct, kolik je zde lidí. Stan je na čtyři sta míst, může tu být tak pět set účastníků,“ odhadl celkový počet příchozích i domácích starosta František Ohrazda. Vrábečský starosta dodal k počtu lidí, že se prodaly snad všechny připravené upomínky, kterých bylo na čtyři sta. Ke koupi byla i brožura o historii obce, která nabídla třeba zajímavé srovnání různých míst na starých fotografiích a v současnosti.

Hasičská sláva se neobešla bez ukázky techniky, a nejen té nejmodernější. Velké pozornosti se těšily zejména dvě ruční stříkačky, ze Smrhova a ze Zahorčic. Když jejich osazenstvo zabralo odpovědělo obecenstvo mohutným povzbuzováním.

„Je v akci tak jedenkrát za rok,“ řekl k unikátu vyrobenému v roce 1906 Pavel Čurda za smrhovské hasiče. „Do Březí s koňmi, pak autem,“ popsal cestu stříkačky Jiří Klíma. „Stříkačku jsme koupili v roce 1932,“ naznačil František Mikeš, že do Smrhova se unikát dostal „z druhé ruky“. Nechyběly ani bílé uniformy v historickém střihu a staré helmy. „Tahle je půjčená ze Soběnova, teď jsme jeden sbor. Je pověšená na každém bále, je památeční,“ poznamenal ke stříbřité helmě velitel osádky Jan Šedivý. „Helmy jsou zděděné, akorát koně máme nový,“ dodali smrhovští hasiči a na závěr si jen posteskli si, že trumpetista se málo učil signál. Obecenstvo však Smrhovským i Zahorčickým drobné nedostatky rádo odpustilo a vyprovodilo je velkými ovacemi.

„Vyslovuji obrovské poděkování občanům osady Vrábče ves za spolupráci a finanční příspěvky na zajištění těchto pro Vrábči velkých oslav,“ vyzdvihl společné úsilí obce, hasičů a místních obyvatel starosta František Ohrazda.