Jihočeská univerzita (JU) tento týden přivítala zástupce dvaceti zahraničních univerzit z 11 zemí. Mezi nimi je například Francie, Portugalsko, Velká Británie, Finsko, Španělsko či Německo. Zástupci vysokých škol přijeli na pozvání univerzity v rámci mezinárodního týdne JU, který je od 27. listopadu do 1. prosince. Cílem setkání je seznámit své instituce a projednání budoucí spolupráce.

Tisková mluvčí Jihočeské univerzity Dagmar Dvořáková uvádí: „Jihočeská univerzita si od akce slibuje navázání spolupráce s novými zahraničními partnery mimo jiné v oblasti vzájemných výjezdů studentů a zaměstnanců na pracoviště druhé vysoké školy či realizaci nových vědeckých a výzkumných projektů.“ Podle ní JU takto spolupracuje s téměř třemi stovkami univerzit ve více než 50 zemích světa.

V rámci mezinárodního týdne, který univerzita pořádá již 5. rokem, se týdenní setkání prý vždy osvědčí, a to hlavně z důvodu, že je osobní. „Pracovníci našich fakult se setkávají se zástupcem zahraniční univerzity přímo a mohou tak prodiskutovat vše potřebné osobně,“ říká Eva Fichtnerová z útvaru pro zahraniční vztahy.

Podle ní pozvali zástupce vysokých škol, které mají podobné zaměření jako Jihočeská univerzita. „Jsou to tedy ty školy, které představují naše potenciální partnery. Součástí programu jsou i prohlídky fakult a jejich odborných pracovišť, “ doplňuje Eva Fichtnerová.