Ochranka a zástupci České televize jim sdělili, že natáčení pořadu Otázky Václava Moravce se nekoná.

Důvodem byla skutečnost, že se Ústavní soud začal zabývat stížností poslance Miloše Melčáka na zákonnost vyhlášení předčasných voleb. Televize proto odvolala natáčení pořadu, ve kterém měl Moravec zpovídat šest lídrů jihočeských kandidátek.

„Chtěli jsme vidět naživo Václava Moravce, je to největší osobnost z těch šesti šašků,“ řekla ke zrušenému natáčení a předpokládanému zpovídání politiků Zuzana Hloušková z Českých Budějovic.

„Mohli nechat sednout na pódium alespoň lidi, kteří přišli, a natočit jejich názor na současnou politickou situaci. Když už tu ta technika byla,“ komentoval trapnou komedii kolem politického pořadu a předčasných voleb Miloš Benedikt, který přijel až ze Strakonic. Patřil k těm, kteří se chtěli ptát na debatě politiků na jejich názory. Jenže Jihočeši vůbec nedostali šanci.

"Z našeho pohledu to dokazuje neschopnost současné vládní garnitury vyhlásit alespoň předčasné volby," zdůraznil Benedikt, který kandiduje za jedno z menších politických seskupení. "Chtěli jsme nahlédnout do programů, zkusit, co nám řeknou," popsala důvod své účasti Zuzana Sompeková.

Ústavní soud se nyní bude zabývat stížností poslance Melčáka, a pokud nerozhodne do konce příštího týdne, je možné, že předčasné volby budou odloženy na neurčito.

Česká televize sejihočeským divákům, kteří se chystali na první díl série speciálních pořadů Otázky Václava Moravce omluvila ústy tiskového mluvčího Ladislava Štíchy."V souvislosti s odpoledním rozhodnutím Ústavního soudu Česká televize zrušila úterní vysílání pořadu Otázky Václava Moravce z Českých Budějovic. Pružně jsme zareagovali na poslední vývoj a změnili dramaturgii,“ vysvětlilŠtícha s tím, že vysílání pořadu se kvůli rozhodnutí Ústavního soudu přesunulo do Prahy. Tam přišli pozvaní předsedové některých politických stran. „Divákům, kteří se chystali do divadelního sálu kulturního domu Metropol v Českých Budějovicích, se hluboce omlouváme. Věříme, že nám zachovají přízeň," uvedl mluvčí České televize.