V architektonické soutěži si město stanovilo jako finanční strop pro nové Centrum halových sportů částku 277 milionů korun, včetně DPH. Expert přizvaný hodnotící komisí soutěže ale odhadl cenu vítězného projektu na 420 milionů korun. Podle zástupců města je to však nadsazené číslo. Náměstek primátora Kamil Calta si myslí, že reálná cena bude nižší. „Předpokládám, že se vejdeme do 320 milionů korun," říká Kamil Calta ohledně nové haly. Sám je jedním z členů komise, která bude o projektu jednat s Ateliérem 8000, který architektonickou soutěž na nové Centrum halových sportů vyhrál. Na místě současné starší haly mají vzniknout dvě nové a běžecký krytý koridor.

V budějovickém zastupitelstvu se ale hlasitě ozývají kritické hlasy. Například zastupitel Vladimír Brůha by byl raději, kdyby se stavělo někde jinde a současná hala dál sloužila.
Na podporu zachování nynější haly dokonce vznikla i petice. Jejím iniciátorem byl zastupitel Stanislav Rataj. Pod peticí je nyní asi 1400 podpisů. „Sbírat je budeme do zastupitelstva, které se koná příští týden," uvedl Stanislav Rataj. Současná hala by mohla podle některých názorů sloužit i deset či dvacet let.

Radnice ale oponuje, že hala nevyhovuje nárokům diváků a mezinárodních volejbalových soutěží.

Více v pátečním Deníku