Také se bude postupně likvidovat dopravní značení a dočasná opatření související s objížďkou v Resslově a Holečkově ulici. Takže účastníci provozu by měli být nadále v lokalitě opatrní. Do konce srpna, kdy je oficiální termín završení, však má být vše hotovo.

Stavebníci si podle Vlastimila Motlíka poradili i s nepředvídanými situacemi, díky společnému úsilí všech zainteresovaných. „Část stávající komunikace, která se měla pouze opravovat v živičném krytu, byla tak poškozená, že ji bylo nutné zrekonstruovat kompletně od zemní pláně," upozornil například Vlastimil Motlík a dodal, že projekt je z roku 2012 a bylo překvapivé, jak moc se část opravované komunikace za tři roky provozu „rozpadla".

„Pozor! Nejezděte po paměti!" Takové je varování českobudějovické radnice a dopravních odborníků ohledně nové podoby Husovy třídy a Mariánského náměstí. Od pondělí se na zmíněná místa postupně vrací běžná doprava. Chodci, cyklisté i řidiči ale musejí počítat s několika výraznými změnami.

Například na křižovatce Husovy třídy a ulice Jaroslava Haška ubyl jeden ze dvou přechodů, ale u toho zbývajícího přibyl nový semafor! Ten nyní bude řídit přecházení a zastavování vozidel. „Světelný přechod podle mě Husovka potřebovala," libuje si Martin Podroužek z Českých Budějovic. „Líbí se mi to jak z pohledu chodce, tak z pohledu řidiče. Cesta autem by tudy mohla být plynulejší a pro chodce bezpečnější, sám přes tuhle ulici přecházím několikrát denně a vím, že je to někdy docela boj," říká Martin Podroužek.

Další velkou změnou je preferenční pruh, který pro městskou hromadnou dopravu vznikl ve směru do centra. Sahá od zastávky v Husově třídě až po zastávku u knihovny. „Řidiči automobilů si na tuhle změnu ve značení budou muset zvyknout. Stává se, že do tohoto pruhu některý řidič vjede. Pak by se ale měl řídit světelnými ukazateli pro autobusy, tedy těmi bílými tečkami na světelné signalizaci. Jinak se stane, že třeba na křižovatce zablokuje autobus, který by jinak mohl v klidu jet," říká Radek Filip, mluvčí českobudějovického dopravního podniku.

Do běžného režimu se má v těchto dnech vrátit i Pražská třída, kde byl dočasně semafor kvůli objížďce.