Ondřej Bouška, Týn nad Vltavou, ProTejnZdroj: Deník / Jana ZuziakováByl pátek, krátce před sedmnáctou hodinou. U garáže ve vltavotýnské Bohunické ulici pracovali tři chlapci. Jak uvedl zástupce velitele vltavotýnské jednotky sboru dobrovolných hasičů Ondřej Bouška, s pomocí hořlavé kapaliny upravovali výfuk babety. „Zřejmě nebyli dost opatrní a po malém výbuchu vyšlehl plamen,“ popsal Ondřej Bouška, který sem nedlouho poté vyjel se svými kolegy a také s vltavotýnskými profesionálními hasiči.

Ještě před nimi ale chlapci, jenž neštěstí odnesl nejhůře, pomohl David Slepička. Provozovatel nedaleké autodílny a také vltavotýnský radní. „Padla rána, z garáže vyšlehl plamen. Už bylo šero, tak mě to hned upoutalo. Najednou proti mně vyběhl kluk. Znám ho od vidění. Celý hořel. Nikdy jsem nic takového neviděl,“ popsal David Slepička.

Slepička David Týn nad Vltavou ČSSDZdroj: Deník / Jana Zuziaková

Chlapce povalil na zem, pak ho zalehl ve snaze uhasit požár co nejdříve. Uplácával místa na chlapcově těle, kde ještě viděl plameny. „Křičel bolestí.“ David Slepička pak zavolal sto dvanáctku a běžel do dílny pro hasicí přístroj, s jehož pomocí se snažil zkrotit plameny v garáži. Práci pak dokončili hasiči, kteří přijeli po chvíli.

Podle Ondřeje Boušky chlapec utrpěl popáleniny druhého stupně na ruce a noze. Vrtulník jej transportoval do popáleninového centra Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze. Další kluk měl popáleniny na zádech. Záchranáři jej převezli do českobudějovické nemocnice. Třetí chlapec vyvázl nezraněn, utrpěl ale šok.

„Jednal jsem instinktivně, na přemýšlení nebyl čas,“ ohlédl se David Slepička za děsivou zkušeností. Jako hrdina se rozhodně necítí. „Podobně by se zachovala většina lidí.“