Ovládly zde disciplínu Exhibition corps, ve které se využívají taneční kroky, jen krátkodobý pochod a při práci s hůlkou také náročné twirlingové techniky. Konkurence přitom byla veliká, zúčastnily se jí totiž mažoretky ze třinácti zemí.

„ Jsme jedna z mála skupin v republice, která se twirlingu věnuje. V týmech loni vybojovala děvčata titul mistryně republiky,“ chlubí se úspěchy zakladatelka klubu a trenérka Marie Kolafová. Panenky, které dnes mají status občanského sdružení a spadají rovněž pod dům dětí a mládeže, založila před jedenácti lety.

„Dnes u nás cvičí na padesát děvčat, která jsou rozdělená do tří skupin podle věku,“ popisuje Kolafová. Všechny tři skupiny se věnují disciplíně klasická mažoretka, pro kterou je typický pochod za využití hůlky, který může být doplněn i jednoduchými tanečními prvky s hůlkou. Nejstarší a nejzkušenější skupina, tedy dívky mezi 14 a 18 lety, se navíc věnuje twirlingu, při kterém se využívají zejména taneční kroky a skoky, různá rolování, přehozy hůlky, flipy a podobně.

„Nesmíme zapomenout ani na sóla a dua. Také v těchto disciplínách patří naše děvčata k republikové špičce a dostala se i na mistrovství světa,“ podotýká Marie Kolafová. K tréninku se scházejí Panenky dvakrát týdně v pronajatých tělocvičnách škol v Nerudově a Šrámkově ulici. Ačkoliv soutěžní sezóna pro ně už letos skončila, zahálet rozhodně nebudou. Setkat se s nimi totiž můžete třeba i na nejrůznějších plesech.