„Nechceme být populističtí,“ uvedla k budoucí kampani Parkanová a dodala, že hlavním tématem voleb by měla být ekonomická krize a schodek budoucího rozpočtu.

Na kandidátce TOP 09, se sešla řada osobností, které dříve hájily barvy KDU – ČSL. Nyní však vstoupily do nové strany, kterou vede Karel Schwarzenberg a jejíž založení inicioval Miroslav Kalousek (bývalý ministr za KDU – ČSL). Kalousek ale v jižních Čechách kandidovat nebude, povede středočeskou kandidátku. Podle vyjádření lídra sociálně demokratické kandidátky Vítězslava Jandáka Kalousek nechce vstoupit do souboje právě s Jandákem, a proto kandiduje ve Středních Čechách. Ale Parkanová poukázala na přetlak Jihočechů ve vrcholných patrech TOP 09. „Nemůžeme za to, že jsme všichni Jihočeši. Kalousek je z Bechyně, já ze Sezimova Ústí, Schwarzenberg z Orlíku,“ řekla na adresu svou, Kalouskovu a Schwarzenbergovu Parkanová a vysvětlila tak jejich přesun na pozici lídrů v jiných regionech. Schwarzenberg bude v čele kandidátky TOP 09 v Praze. Na jihočeské kandidátce například bude vysokoškolský učitel z Jihočeské univerzity Zdeněk Bezecný, manažerka českobudějovického Cine Staru Svatava Kopečková, starosta tělovýchovné jednoty Orel a českobudějovický podnikatel Kryštof Kratochvíl nebo kastelán Zdeněk Troup z Kláštera Zlatá Koruna.

Ženy jsou v první pětce hned dvě. Parkanovou doplňuje známá manažerka. „Pro některé bude překvapení, kde jsem se to octla, ale nejsem člověk úplně apolitický. Pracovala jsem pro ODA,“ řekla ke svým zkušenostem s politikou Svatava Kopečková, manažerka českobudějovického Cine Staru.

Parkanová se při představení kandidátky vyjádřila i ohledně konkrétních jihočeských témat. Prohlásila například, že privatizace Budvaru je tématem, které je uměle vytvořené, aby se proti privatizaci mohlo bojovat. „V TOP 09 jsme toto téma nikdy neřešili,“ zdůraznila Parkanová. Kůrovcovou kalamitu na Šumavě by podle Parkanové řešily asi všechny české významné politické strany stejně, vyjma zelených. Šumava prý má sloužit lidem. Žena v čele jihočeské kandidátky TOP 09 sice rozumí ekologům, kteří by chtěli bezzásahovost v části parku, ale to by pak musela mít Česká republika několikanásobně větší rozlohu, aby se podobné experimenty mohly uplatnit. Jejich výsledek se prý navíc ukáže až se zpožděním desítek let.

Jako bývalá členka bezpečnostní rady státu by Parkanová také hlasovala pro dostavbu Temelína, aby ČR nebylo možné vydírat dodávkami nebo nedodávkami energie.

Za úspěch by TOP 09 považovala v jižních Čechách dva mandáty. „Chceme uspět, abychom tu neměli velkou koalici, ani vládu opřenou o hlasy komunistů,“ řekla k ambicím nové strany Parkanová a doplnila, že nevylučuje ani koaliční spolupráci s KDU – ČSL, s níž se podle svých slov rozešla v dobrém.