Podle Jaroslava Davida ze společnosti David Servis, která byla generálním dodavatelem stavby, budou nyní pokračovat ještě terénní úpravy venkovních prostor. Na své místo se vrátí také pomník připomínající synagogu, která v této lokalitě až do 2. světové války stála. Parkovací dům už ale může zcela sloužit svému účelu.

Podle Tomáše Bouzka, náměstka primátora, se jedná 
o pozitivní krok, protože se zvýší možnosti parkování 
ve středu města. „Parkovací dům se plánoval dlouhou dobu a byly s tím spojené neuvěřitelné peripetie," připomíná Tomáš Bouzek několik neúspěšných pokusů najít pro projekt investora.

Nový parkovací dům má 316 stání pro auta.

Z toho 20 je určeno pro radnici, která měla místa i na dřívějším parkovišti. Dalších 20 míst zabírají nájemci kancelářských prostor v objektu.

Veřejnost má nyní 276 stání.

Na adresu nových míst pro automobily dodává, že se jedná 
o jednu z kostiček v mozaice řešení problémů parkování ve městě. Další pomoc by mělo nabídnout parkoviště v Jírovcově ulici, které se nyní projektově připravuje s uvažovanou kapacitou kolem 150 míst.

Podle Tomáše Bouzka se uvažuje i o dopravním propojení Jírovcovy ulice s centrem města mikrobusem prostřednictvím nové linky městské hromadné dopravy, která by mohla vést až k Dynamu.

Nový parkovací dům 
u věznice má otevřeno od pátku, ale skutečný nápor řidičů čeká až příští týden. 
„V úterý čekáme že přijedou fanoušci na hokej. To bude zátěžová zkouška," konstatoval hlavní stavbyvedoucí Josef Peterka.

Parkování v centru Budějovic.

Parkování v noci zlevní

Světelná tabule nad vjezdem do nového parkovacího domu v Českých Budějovicích ukazuje, kolik je aktuálně volných míst. Zrcadla v prostoru nájezdu do jednotlivých pater pak umožňují sledovat, jestli se zpoza sloupu nechystá vyjet v protisměru jiný řidič.

A po odstavení vozidla slouží k lepšímu opětovnému nalezení automobilu nejen číslo místa ale také barevné pruhy na sloupech. 
V přízemí růžová, v prvním patře modrá…

Podle hlavního stavbyvedoucího Josefa Peterky je výjezd z objektu do Goethovy ulice možný oběma směry. Připomíná ale důležitou věc. „Řidiči ať si nenechávají parkovací lístky v autě. Ať si je nechávají u sebe. Až přijdou zvenku zpět, zaplatí v pokladně v přízemí a mají patnáct minut na to, aby odjeli," vysvětluje Josef Peterka 
s tím, že lístek o zaplacení se ukazuje při odjezdu.

Základní sazba za parkování v pracovní den od 7 do 19 hodin je 20 korun za první hodinu. Každá další hodina stojí 15 korun. Noční parkování stojí první hodinu deset a každou další hodinu pět korun zvláštní sazba je třeba za celonoční parkování. Otevřeno je 24 hodin denně celý týden.

Nový objekt je členěn na parkovací a kancelářskou část. V přízemí kancelářské části by měla být připomenuta fotografiemi nebo malým modelem synagoga, která 
v lokalitě stála až do 2. světové války.

Město teď ještě převede Židovské obci Praha pozemky pod objektem. Zastupitelé to 
v minulosti schválili jako morální gesto, protože patřily kdysi k synagoze. Židovská obec se zase na oplátku zavázala, že zde vznikne parkovací dům. V poslední době bylo na pozemku parkoviště.