Už roky se jedná o parkovacím domě, který by měl stát v Budějovicích naproti vazební věznici.

Radnice dokonce uzavřela v minulosti i několik smluv, které měly stavbu parkovacího domu přiblížit k realizaci.

Vždy z toho ale nakonec sešlo. Projekt přitom nemá vyložené odpůrce a je podporován i podnikateli a obyvateli centra. „Je to věc, která by se měla udělat. Bylo by to jasné opatření na podporu podnikatelů a turistického ruchu ve městě,“ říká Karel Pražák, činný ve sdružení majitelů nemovitostí v centru města.

Radnice už před lety kvůli stavbě pronajala svůj pozemek soukromé firmě, ale ta nedokázala v přípravě parkovacího domu pokročit dál než do stadia plánů. A tak město smlouvu vypovědělo. „V současné době je na pozemku ukončen nájemní vztah mezi městem České Budějovice a společností PARKHAUS, a. s.,“ řekl redakci náměstek primátora Miroslav Joch s tím, že radnice v lokalitě parkovací dům chce.

Jeho stavbu radnici nabídla i Židovská obec v Praze, která byla dříve vlastníkem pozemku. Město nyní bude s Židovskou obcí v Praze jednat o tom, za jakých podmínek by mohl dům vzniknout. Poslední známé požadavky radnice, podle informací Deníku, hovořily o kapacitě nejméně 200 osobních automobilů a zhruba 30 míst pro radnici. Také město v minulosti chtělo, aby parkovací podmínky byly v souladu s pravidly, jimiž se řídí městské parkovací plochy.