Až rok 2008

„Sdružení Jihočeské matky a Hnutí Duha podalo desátého září odvolání proti územnímu rozhodnutí. My jsme společně se společností MANE HOLDING, jako navrhovatelé, podali pátého října vyjádření k tomuto odvolání,“ vysvětlil včera drobné komplikace s projektem František Vedl z Českobudějovických pozemních staveb (CBPS). „Termín zahájení výstavby projektu Parkovací dům CENTRUM je tedy závislý na pravomocném územním rozhodnutí, následovat bude stavební řízení a stavební povolení. Ale případná odvolání mohou termín stavby do značné míry ovlivnit,“ upozornil Vedl s tím, že CBPS předpokládají začít stavět parkovací dům v první polovině roku 2008. „Dokončení stavby úzce souvisí s termínem zahájení. Ale předpokládáme zahájení provozu v půli roku 2009,“ uzavřel.


Ze začátku roku se také projekt zadrhl na odvolání občanských hnutí, ta protestovala proti kácení stromů na místě budoucího parkhausu. Krajský úřad Jihočeského kraje ale odvolání zamítl a povolil tak kácení stromů.

Stovky míst

Budoucí krytá parkoviště vyrostou na místě dnešních míst k stání. Celková kapacita počítá s tři sta devadesáti místy, z toho bude dvacítka míst určena pouze pro zdravotně postižené občany.


„Stavba parkovacího domu byla navržena hlavně proto, aby došlo k uvolnění dopravy ve středu města a zlepšení provozu v dané lokalitě, hlavně při konání sportovních či kulturních akcí,“ naznačil Vedl prvotní myšlenku stavby. „Předpokládáme, že zde bude automatická obsluha. Celý režim parkovacího domu Centrum bude však upraven a nastaven tak, aby vyhovoval především zákazníkům.“

City Center CB

Řidiči ale nemusejí čekat na kryté parkování až zase tak dlouho. Koncem letošního roku zahájí provoz City Center CB, ve kterém najde sídlo společnost E.ON a který také stojí v ulici F. A. Gerstnera.


„Všech sto pětatřicet parkovacích míst, z toho sedm pro invalidní občany, bude určeno pro veřejnost,“ uvedla včera Alena Čechová, tisková mluvčí Hochtiefu, ten má stavbu nového komplexu na starosti.