Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném chlapci, který utekl z Dětského diagnostického ústavu v obci Homole nedaleko Českých Budějovic. Jedná se o Jiřího Sovu, narozeného v roce 2009, trvale bytem v Prachaticích. Toho času je mladík umístěn ve zmíněném ústavu v Homolích.

Podle jihočeského policejního mluvčího Milana Bajcury je pohřešovaný 164 cm vysoký, má obézní postavu, kulatý obličej, modré oči, středně dlouhé světle hnědé vlasy česané na patku. Naposledy byl oblečen do černé vesty a černých kalhot. Zdánlivé stáří 14 až 15 let.

Pohřešovaný mladík, který utekl z Dětského diagnostického ústavu v Homolích.Pohřešovaný mladík, který utekl z Dětského diagnostického ústavu v Homolích.Zdroj: Reprofoto: Policie ČR

„Jmenovaný ve středu odpoledne před 17. hodinou utekl z Dětského diagnostického ústavu a od té doby o sobě nepodal zprávu. Chlapec není ohrožen na životě a zdraví, nemá u sebe mobilní telefon ani finanční prostředky. Policisté během večera a noci prováděli šetření v krajském městě a blízkém okolí, zatím bez kladného poznatku,“ uvedl k dosavadnímu pátrání Milan Bajcura a zdůraznil žádost k veřejnosti o spolupráci.

Kdo by měl poznatky k jeho pohybu, ať nás kontaktuje na nejbližším oddělení Policie České republiky nebo přímo na lince tísňového volání 158.