Jednou z nich je dnešní light show, populární akce, kdy budou v pokojích koleje nainstalována speciální světla, naprogramovaná tak, že vytvoří různé světelné efekty. Akce se zúčastní i Markéta Bílková z Jihlavy, která studuje ekonomickou fakultu a bydlí na koleji JČU. „Na show se těším a určitě ji zhlédnu. Myslím, že by se v kampusu univerzity mělo konat více podobných akcí," myslí si mladá studentka.

Na facebookovém profilu českobudějovické lightshow přislíbilo účast přes tisíc lidí. Stejné akce se pravidelně konají po celé České republice, ale studenti v Budějovicích přišli s tímto nápadem vůbec poprvé.

Na průběh oslav se těší i čtyřiadvacetiletá Andrea Soudková, která studuje na pedagogické fakultě angličtinu a němčinu. „Spousta na první pohled zajímavých přednášek byla, bohužel, okamžitě zaplněna, ale přesto se dá vybrat. Například Proměny postavení učitelů a učitelek v historii budou jistě pro budoucí kantory zajímavé," říká.

Oslavy fakulty začaly oficiálně již v pondělí a celý týden se nese ve slavnostním duchu. Každý den v tomto týdnu bude mít svůj název, v němž se ve zkratce bude skrývat obsahová náplň dopoledního i odpoledního programu. Ve středu pozvali učitelé své kolegy z různých fakult ČR, aby studenty seznámili s novými přístupy k výuce nejrůznějších témat, například prof. Jan Jirák z Fakulty sociálních věd v Praze přiblíží ve své přednášce to nejaktuálnější z mediální výchovy ve světě a u nás.