Všechny překvapilo chování páníčků. „Z kamerových záznamů jsme zjistili, že majitel sprostě utekl a partnerku v zoo nechal. Když zjistil, že ho hledáme, schoval se do auta a my jsme neměli možnost ho najít. Žena se se mnou míjela, nic neřekla, a pak společně odjeli. Nedokážu pochopit, jak se takto může zachovat člověk, který také vlastní zvíře,“ uvedla Romana Albrechtová.

Velbloudí mládě má poranění v místě mezi nosem a tlamou. Veterináři ránu nezašívali, nechali ji otevřenou, aby se nevytvořila kapsa se zánětem. Velbloudice také dostala injekci proti tetanu.

Ani po tomto incidentu ale zoopark nezakáže návštěvníkům vstup se psem nebo povinnost nasadit jim náhubky. Ale každý, kdo chce svého psa do zoo přivést, si musí před vstupem přečíst Desatero pro pejskaře. „Já vůbec neodsuzuji toho psa, ale majitele, který se k tomu nedokázal postavit čelem. Nechal tam krvácející zvíře. Naštěstí jsme to zjistili díky ostatním návštěvníkům okamžitě. Rána se zatím hojí dobře, tak snad bude Sisi brzy v pořádku,“ uzavřela Romana Albrechtová.