Pokud se nic neobvyklého nestane, mohli by řidiči smět na most od 11. června.

Jenže to bude platit pouze pro vozidla do hmotnosti 2,5 tuny (jak již Deník informoval). A tak rada města dostala petici, která požaduje, aby na most směla i další auta až do váhy 3,5 tuny. „Na co potom stavěli takový pěkný nový most," diví se chystanému omezení jeden z iniciátorů petice František Bárta z Havlíčkovy kolonie, který s omezením nesouhlasí. „Všude je omezení do 3,5 tuny," argumentuje obyvatel Havlíčkovy kolonie a dodává, že pod peticí se sešlo na 350 podpisů.

Bártovi se nezdá ani uvažovaná „provozní doba" mostu od 6 do 22 hodin. „A co lidé, kteří jezdí na šestou do práce," přidává další výtku organizátor petice.

Z uvedených omezení budou podle tiskové mluvčí magistrátu Jitky Welzlové vyjmuta jen auta záchranky, hasičů a policie.

Odpověď rady města ale podle všeho nebude pro kritiky nového uspořádání uspokojivá. Podle primátora Juraje Thomy budou případné další změny možné až v delším časovém horizontu.

O automobilový provoz na Modrém mostě se totiž dlouho vedly soudní spory. Nyní třeba auta na most nesmějí vůbec. Plánovaný alespoň omezený provoz pak krajská hygienická stanice povolila na základě speciální  hlukové studie a jejích návrhů.

Z pohledu úřadů bude teď  na mostě zahájen jen zkušební provoz. Při něm se budou provádět měření hluku. Zhruba po roce má být situace vyhodnocena a pak se rozhodne o definitivním otevření mostu pro auta nebo o jiných úpravách.