Jak jsme již dříve informovali (Deník 9. 6.), nelíbí se jim, že se mění podmínky, za kterých na VOŠ nastoupili. „Kdybych věděl, že se plánuje sloučení školy, vůbec bych se na ni nehlásil. Podmínky, za kterých jsme nastupovali, by měly být dodrženy,“ řekl včera Deníku zástupce studentů Martin Smutný.


Petici, kterou chtějí předat krajskému úřadu ještě před hlasováním zastupitelstva o sloučení škol na konci června, podepsalo již kolem dvou set studentů.
„Ve škole teď nikdo není, je zkouškové období, někteří jsou na praxi. Snažíme se informovat esemeskami a nechali jsme plakáty na nástěnkách ve škole,“ vysvětlil Smutný. Studenti také připravili letáky s nápisem „Jsi si jist, že víš, co dostuduješ? Neber to na lehkou váhu!“, které se chystají vylepit po městě, aby se o problému dozvěděla i širší veřejnost.


Krajský úřad má důvodů ke sloučení škol víc. „Jednak konkurence vysokých škol, které otevírají bakalářská studia, a postupně dochází k úbytku studentů na Vyšší odborné škole,“ uvedl náměstek hejtmana Robin Schinko. K sloučení škol by mělo dojít již k 1. lednu 2008.