Horké dny letošního léta tráví Petra Hobzová s rodiči a se svými dvěma dětmi na chalupě v malebné vesničce Žumberk u Nových Hradů. Právě tam jsme se s herečkou setkali.

„Rozhlédněte se kolem, není to tady nádhera?" pochvaluje si Petra Hobzová, která na chalupě, jíž postavil před lety její otec, prožila celé dětství. A stejně tak idylické dětství tady dnes zažívají její dvě děti.

„Je to tu mnohem lepší než u moře. Prostě pohodička. Kryštofovi je dvanáct, Klárce bude osm, takže už za nimi nemusím běhat na každém kroku a všichni si to tady užíváme," říká Petra a ukazuje na nádhernou zahradu, která je velkou pýchou jejího tatínka. Ten tady totiž vybudoval soustavu rybníčků, u kterých nechybí vodník, velká žába a dokonce ani živé zlaté rybičky.

„Dříve to bylo trochu o nervy. Když byly děti malé, museli jsme je hlídat na každém kroku. Právě kvůli těm jezírkům jsem za nimi musela běhat jako kvočna. Dneska už dokážu více ocenit, jak je to tady hezké," směje se Petra a vyhání obě rozdováděné děti z bazénu.

„Ráno snídám, co zahrada dá, máme tady maliny, jahody, rybíz," vypočítává Petra. S dětmi chodí na procházky, jezdí na výlety například do nádherného Terčina údolí, které je odtud jen kousek, nebo na nedaleké velké koupaliště. Děti se navíc kolem chalupy mohou prohánět na kole a na zahradě jim nechybí ani trampolína. Chvilky klidu pak využívá Petra k relaxu s dobrou knihou. Vášnivou čtenářkou byla prý od dětství.

Petra HobzováNarodila se 2. 8. 1972 v Českých Budějovicích. Jako herečka začínala v Jihočeském divadle, odtud přešla po deseti letech do Divadla na Vinohradech.
V současné době je na volné noze, věnuje se divadlu, dabingu, hraje i v seriálech, například v Ordinaci v růžové zahradě. Se svými dvěma dětmi Kryštofem a Klárou žije v Praze.

„Do lesa moc nechodíme, mám strach z klíšťat," vysvětluje herečka, která si jako dítě chození do lesa prý užila dost a dost. „Chodily jsme s ostatními dětmi na borůvky a dokonce jsme je také prodávaly, abychom měly nějaké vlastně vydělané peníze," vysvětluje Petra s úsměvem a ukazuje na malý dřevěný domek, který pro ni a jejího bratra tatínek vyrobil, když byli malí. „Měli jsme tam válendy a mohli jsme tam i přespat. Dětství jsme měli opravdu krásné," vzpomíná s nostalgickým úsměvem.

Na chalupě u Nových Hradů si bude prý herečka užívat až do začátku srpna. Pak ovšem také nastanou povinnosti. Petra hostuje v současné době ve dvou divadlech, a to v Divadle na Vinohradech a pak v Divadle bez zábradlí, kde hraje už patnáct let v komedii Bez roucha, aneb Ještě jednou zezadu.

„Teď jsou divadelní prázdniny, ale jsem na volné noze, a tak si nemohu dovolit celé léto nepracovat," vysvětluje Petra, kterou v srpnu čekají Letní shakespearovské hry na Pražském hradě.

„Už sedmým rokem hrajeme Veselé paničky windsorské. To je unikátní. Většinou se tam hry hrají tak maximálně čtyři roky a pak se stáhnou. Ten Jirka Menzl je ale neopakovatelný, lidé ho prostě zbožňují," říká herečka s tím, že ani tento rok ještě není naplánovaná derniéra.

Divadlo je pro Petr Hobzovou opravdu srdeční záležitostí. Herečkou prý chtěla být už od dětství. A dětský sen se jí splnil. Celých 25 let byla ve stálém angažmá. „10 let jsem byla v Jihočeském divadle, 15 v Divadle na Vinohradech. Tak trochu jsem se bála být na volné noze, ale nakonec jsem to teď zkusila a jde to docela dobře. Moc fajn je také to, že si můžu lépe zorganizovat čas s dětmi. Práce mám dost a jsem spokojená," vysvětluje s úsměvem Petra Hobzová.

Hereččinou hlavní pracovní náplní je v posledních letech dabing. Slyšet ji tak můžeme například v seriálu Myšlenky zločince. „Dabuji každý den, baví mne to a často se u toho i s ostatními kolegy opravdu nasmějeme," prozrazuje Petra Hobzová.

Tu kromě divadla můžeme nejen slyšet, ale i vidět na televizních obrazovkách. Například v Ordinaci v růžové zahradě hraje doktorku Jančovou. „Teď jsem měla zrovna pár natáčecích dnů. Když má nějaký hrdina v Ordinaci v růžové zahradě neurologický problém, tak mi vždy volají. To je fajn. Takže já bych si přála, aby tam bylo hodně neurologicky postižených mých hereckých kolegů, abych je mohla léčit," směje se Petra Hobzová.