Děti z českobudějovické Církevní ZŠ Lipenská včera vyrazily do parku u Dukelské ulice. „Ke konci roku je volněji, pokud je čas a možnost, chodíme s dětmi ven,“ řekla Dana Viktorová při hlídání dětí z páté třídy.


V Hluboké nad Vltavou se nesl včerejšek ve znamení příprav již čtvrtého letního setkání rodičů, žáků, pedagogů a příznivců školy. Asi šedesát dětí s učiteli přichystali historicky první školní muzikál, nazvaný Piráti ze základky aneb Vzpoura.


„Chceme rodiče zaujmout co nejvíc, tak, aby je bavilo nejen vystoupení jejich vlastního dítěte, ale program jako celek. Téměř všechny naše akce mají autorský scénář, který odpovídá současným trendům zábavy, nabízí dynamické prvky, moderní hudbu i slovo. To oceňují i děti, které se příprav a zkoušek zúčastnily velmi nadšeně a vnesly do scénáře mnoho vlastních nápadů,“ popsal akci Jaroslav Schmied, ředitel školy alias kapitán lodi. Tu na její poklidné a poněkud nudné plavbě přepadnou piráti, kteří pak mimojiné předvedou divotký tanec pirátek, autorské protiškolní písně či setkání s nebezpečným ledovcem zvaným Matika.


„Já jsem pirátka a zpívám Matiku a Hrozné trápení. Docela mám trému, protože neumím moc text,“ svěřila se osmiletá Jana Procházková několik hodin před představením, které hrozil pokazit déšť.


„Příprava akce byla opravdu náročná, mimojiné bylo nutné vytvořit stylizovanou loď, pořídit kostýmy, rekvizity. Díky velké aktivitě dětí se ale vše podařilo zvládnout,“ dodala zástupkyně ředitele alias kormidelník Milena Borovková.