„V kostele pořádáme koncert pravidelně posledních šest až osm let,“ řekl k víkendovému vystoupení souboru Skřivánek ze Základní umělecké školy Ziv starosta Pištína Jaroslav Havel. V kostele v souboru zazpívaly i pištínské děti, které navštěvují zlivskou základku.

„Dříve k nám jezdíval soubor z Velešína,“ doplnil starosta Pištína. Dnes ale v místním kostele zpívá Skřivánek.

Nedělní koncert nebyl jedinou akcí uplynulého víkendu v Pištíně. V sobotu a v neděli vystavovali poprvé v budově obecního úřadu betlémy. „Půjčili jsme si je z Hvožďan. Je to část tamní soukromé expozice betlémů,“ vysvětlil Havel.

Kytička

Společenskou událostí v podzimním čase bylo i vítání občánků v obci. „Vychází nám zhruba jednou za rok nebo za dva roky, když se sejde osm až deset dětí. Tentokrát od nás dostali noví občánci tašku od společnosti Hamé, pamětní list a poukázku na tisíc korun. Maminky kytičku a další pozornosti,“ připomněl pištínský starosta poslední vítání občánků.

Po adventu začnou v Pištíně chystat i silvestrovskou oslavu. „Obecní silvestr se letos uskuteční v Češňovické hospodě sedmadvacátého prosince,“ řekl Jaroslav Havel.

V pořádání obecní zábavy na Silvestra se každý rok pravidelně v posledních letech střídají Pištín a Češňovice, které jako osada pod Pištín patří.

„Dělali jsme silvestra na konci roku, ale to mají lidé už vlastní program, a tak se pořádá obecní zábava o něco dříve,“ poznamenal k neobvyklému termínu silvestrovské zábavy Havel.