A v areálu Sportovního klubu Včelná si ho užili dosyta, neboť se čepovala piva různých minipivovarů. K tomu spousta dobrot k zakousnutí, dokonce pečené selátko. Došlo i na soutěže o ceny a velký úspěch sklidila borovanská kapela AmaRock.

Jak se shodly obyvatelky Včelné Lucie Pracná a Marie Ondrášková s malou Dominičkou na klíně - dobré pivo, klobáska, jsou spokojené, jen počasí by mohlo více přát. „Hezky hraje kapela a je to suprově ozvučené, protože u stolu se slyšíme a zároveň jim krásně rozumíme,“ ocenily.

Eliška Šimanová z Českých Budějovic, jejíž dcera žije ve Včelné, vesele ujišťovala, že s akcí je nadmíru spokojená. Pivo chutnalo i jejím kamarádkám.

Na slavnosti se vydala spousta rodičů i s malými děti, ani psi nebyli v přílišné menšině. Domácí Ján Paluš dorazil se synovým chlupáčem jménem Illay, rovněž „občanem“ USA. Ten sice dobré pivko neocenil, ale vůně masových dobrot ho nenechala ani na chvíli spočinout.

Ján Paluš, který žil pět let v Chicagu a dokonce se tam oženil s Češkou, má podobné akce pořádané v obci v oblibě: „Dobré bývá třeba na jaře pálení čarodějnic.“ A to bude dřív než další Pivní slavnosti, které vypadají na velmi velmi dlouhou tradici.