VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pizzérie se nemusí vystěhovat

České Budějovice – V případě pizzérie na Piaristickém náměstí na rohu Hroznové ulice v krajském městě došlo v pátek k dalšímu zvratu.

27.5.2011
SDÍLEJ:

Pizzerie na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích.Foto: Deník/ Petr Lundák

Krajský soud změnil vyhovující rozsudek první instance ve věci, v níž Správa domů, s. r. o., usiluje u soudu o uložení povinnosti společnosti Fresh CZ, s. r. o., aby vyklidila nebytový prostor, který prý užívá bez právního důvodu poté, kdy jí nájem byl vypovězen.

Okresní soud v Č. Budějovicích v srpnu při druhém projednání věci uzavřel, že druhá výpověď daná nájemci je už platná, se všemi náležitostmi, a uložil společnosti prostory vyklidit. Žalovaný se odvolal.

Krajský soud se pak především zabýval aktivní legitimací Správy domů k podání žaloby o vyklizení prostor v majetku města. Vyšel z toho, že vztah mezi městem a Správou je založen obstaratelskou smlouvou k obstarání záležitostí objednatele (města).

Okresní soud dovodil, že k podání žaloby v této věci je Správa aktivně legitimována jako zmocněnec města k přímému nebo nepřímému zastupování. Krajský soud ale v pátek došel k jinému závěru. Dodatek zmíněné smlouvy podle něj vymezuje tuto obstaratelskou činnost buď k právním jednáním na základě plné moci, nebo k praktickým činnostem. „Podání žaloby rozhodně takovou praktickou činností není,“ řekla v pátek předsedkyně odvolacího senátu.

V úvaze, zda jde tedy o zastupování na plnou moc, soud konstatoval, že Správa má udělenu plnou moc tzv. generální. Ta je pak v dalším bodě specifikována, mj. k zastupování vlastníka před soudy, například k vymáhání jeho finančních nároků. To podle krajského soudu ale nenahrazuje plnou moc k podání žaloby na vyklizení nebytových prostor.

Žalobu na uložení povinnosti vyklidit pizzérii proto krajský soud zamítl.

Autor: Vladimír Majer

27.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Roman Vráblík

Motor v Havířově neuspěl, v domácí brance zářil host z jihu Čech Ondřej Bláha

Volby. Ilustrační foto.
496

Od voleb se nenechala odradit a přišla třikrát

Jihočeští lídři zamířili do Prahy

České Budějovice - V sídle jihočeských komunistů byl volební štáb přítomen podle Bohuslava Mrázka, předsedy okresního výboru, po oba dny.

Volič požadoval Knihu přání a stížností

České Budějovice - Během voleb nedošlo podle Aleny Karvánkové z Krajského úřadu Jihočeského kraje na jihu Čech k mimořádným událostem.

Krumlovská Linda Šmikmátorová je trojnásobnou přebornicí kraje

České Budějovice – Na kurtech budějovické Sokolovny se hrály dva oblastní badmintonové turnaje mládežnických kategorií, a to krajský přebor jednotlivců staršího žactva U15 a podzimní kolo tzv. Budějovických přípravek

Informace k volbám aneb Jak se rozdělují křesla a procházka sněmovnou

Praha, České Budějovice - Výsledky letošních voleb do Poslanecké sněmovny rozhodnou, kolik křesel bude mít která politická strana (poměrný systém). Tedy na základě výsledku voleb vznikne příslušná většina, která ustaví vládu a vysloví ji důvěru. Rozumíte tomu? Vysvětlíme.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení