VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plán velí opravit ulice a zkrášlit sídliště

Týn nad Vltavou - Ve městě přibývá lidí starších 65 let na úkor nejmladší generace. V průmyslové zóně nad autobusovým nádražím není dokončen výkup pozemků. Chybí ubytovací zařízení odpovídající kvality a kapacity a hezčí prostranství na sídlištích. Schází rovněž zimní stadion, kluziště nebo krytý bazén. Na silnicích jsou výmoly.

31.12.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jana Klomfarová

To je jen malý výčet nedostatků, na které upozorňuje zastupiteli nedávno schválený strategický plán rozvoje města Týn nad Vltavou. Ten ale ukazuje i na silné stránky města hned v několika oblastech. Patří mezi ně obyvatelstvo, trh práce a podnikání, cestovní ruch, školství, doprava nebo životní prostředí.

Starosta Týna Milan Šnorek vysvětlil, že smyslem tohoto dokumentu je definovat potřeby a priority města na delší období, než je to volební.

„Jde o to, abychom jasně stanovili, jakým směrem se město má ubírat v příštích sedmi letech. Pak budeme mít plán dalších kroků, jímž by se mělo řídit současné i budoucí zastupitelstvo, ale také pracovníci městského úřadu nebo místní podnikatelé a další občané, kteří mohou s naplňováním jednotlivých cílů pomoci," řekl Milan Šnorek.

Podle starosty má strategický plán pomoci městu i k získávání dotací na různé investiční záměry, které dokument zmiňuje. „Pokud je konkrétní projekt v souladu se strategickým plánem, přidává za to poskytovatel dotace při posuzování žádosti plusové body," poznamenal Milan Šnorek.

Na vypracování strategického plánu se podílely pracovní skupiny složené z odborníků na jednotlivé oblasti života ve městě, například podnikatelů nebo pracovníků ve školství.

Své si k pracovní verzi strategického plánu mohli říct rovněž zastupitelé, ale také veřejnost. Občané se mohli zúčastnit veřejných projednání i ankety, která byla jedním z podkladů pro agenturu KP Projekt, jež strategický plán zpracovala.

Ankety zveřejněné ve zpravodaji i na webu města se sice zúčastnilo jen 235 obyvatel Týna či okolních osad, tedy necelá tři procenta místní populace. Podle Miroslava Kotouna z KP Projektu je však návratnost anketních lístků obdobná jako při průzkumech v dalších městech. „Například v Budějovicích, které mají více než 90 tisíc obyvatel, se nám vrátilo kolem 860 dotazníků," porovnal Miroslav Kotoun.

Jak by se Týn měl v budoucnu změnitPriority, které stanoví strategický plán rozvoje města v dílčích oblastech
Podnikání a práce: propagace místních podnikatelů a pracovních příležitostí, motivační programy pro rodiče a děti, propagace regionálních produktů
Cestovní ruch: pokračování rekonstrukce bývalého arcibiskupského zámku, expozice v podzemních chodbách, infrastruktura navazující na lodní dopravu
Sociální oblast: zpracování studie o vzniku centra pro seniory
Doprava: rekonstrukce ulic Orlická, Havlíčkova, Husova, rekonstrukce komunikací Žižkova a Polní

Autor: Martin Tröster

31.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
1

Před počasím se schoval v kontejneru

Ilustrační foto

Hluk, smrad a krev i o Vánocích?

Sprejeři způsobili škodu Českým drahám

České Budějovice - Neznámí pachatel či pachatelé "řádili" v sobotu v ranních hodinách na vlakovém nástupišti na českobudějovickém hlavním vlakovém nádraží.

Na starém městě se konají vánoční staročeské trhy

České Budějovice - Na Piaristickém náměstí a v Panské ulici v Českých Budějovicích na vás v neděli 17. prosince dýchne vánoční atmosféra.

Městem prošli Andělé!

Hluboká nad Vltavou - Město Hluboká nad Vltavou připravilo na adventní víkendy bohatý kulturní program. Například předposlední adventní sobota měla jedinečnou atmosféru. Na náměstí se rozdávalo Betlémské světlo, lidé se mohli zastavit u živého betlému, shlédnout vánoční loutkové divadlo a poslechnout si folklorní soubor Bystřina. Vrcholem dne byl ale průvod tří stovek Andělů Masarykovou ulicí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT