Do bytů se voda naštěstí nedostala, zaplavila jen sklepy, ale 
i tak působila komplikace.

Na cestu do obchodu se třeba Martin Berka mohl vydat jen v rybářských holinách. Před páskou se pak ptal hlídkujících sousedů: „Budou tam něco mít?" „Jo, Martínek už tu byl," dostává se mu odpovědi a také ujištění, že i další dodavatelé už přijeli. „Jsem pamětník, takovou vodu už jsem zažil," naznačil Martin Berka s úsměvem, že tentokrát to není nic výjimečného.

I když připustil, že v noci měla rodina trochu strach, když se voda začala zvedat. Navíc přestala jít elektřina, když začalo stěhování do patra. „A ve tmě se špatně stěhuje," poznamenal plavský starousedlík. Ocenil ale že zakrátko elektřina znovu šla a doplnil, že povodní jen příroda ukazuje, kdo je na Zemi pánem.

V Hluboké nad Vltavou hlídali ještě celou noc městští strážníci oblast Hamr a Třeboňskou ulici, kde jsou uzavřeny zaplavené silnice. „Máme osm vytopených domů, dva v Bavorovicích a šest na Hluboké v Podskalí a na Hamru. Všem osmi rodinám jsme nabídli na noc z neděle na pondělí ubytování v hotelu Barborka a využilo jí šest lidí, dva psy a čtyři kočky," informoval starosta Hluboké Tomáš Jirsa.

V Boršově nad Vltavou zůstává uzavřena silnice v ulici Pod Skálou. „Budeme muset zjistit, v jakém je stavu, protože dostala zabrat už při povodních v roce 2002," vysvětlil místostarosta Boršova Miroslav Nejedlý s tím, že hrozí riziko, že by se část cesty mohla utrhnout.