Do Plavské ulice v jihočeské metropoli se vrátili stavbaři, aby dokončili vloni zahájenou rekonstrukci. Investice je společnou akcí Jihočeského kraje a Českých Budějovic, přerušena byla na dobu nutné zimní přestávky. Současné práce neomezují přístup k rodinným domům nebo k Malému jezu. Pracuje se v podstatě od železničního přejezdu u jižní zastávky po konec areálu Policie ČR. Úsek je ale zcela uzavřen, takže pro cestu od Římova nebo Roudného do Českých Budějovic je třeba volit jinou trasu. Práce v Plavské ulici by měly skončit v květnu.

V jihočeské metropoli je kvůli opravě vodovodní sítě zúžena i Rudolfovská ulice a směrem na Rudolfov neprojedete mezi Hlinskou a Okružní. Omezení platí od 1. března do 31. května 2022. Úplné omezení průjezdu bude ve směru České Budějovice – Rudolfov, ve směru od Rudolfova do Českých Budějovic bude umožněn průjezd všem vozidlům zúženým jízdním pruhem. Zastávka MHD Rozcestí Hlinsko ve směru na Rudolfov bude přesunuta před SOŠ veterinární, mechanizační a zemědělskou. Stavební práce bude provádět firma VHS technology, a.s.

Nový most přes železnici u Trocnova má být hotov na jaře 2022.
Most nad železnicí do Budějovic už dostal asfalt, podívejte se

V okrese je například uzavřen i železniční most u Trocnova, takže se nedá projet mezi Strážkovicemi a Trocnovem.

Uzavře se také U Malše

Po zimní přestávce se stavebníci vrátí k dokončení rekonstrukce ulice U Malše. Od 14. března do 30. dubna 2022 tam bude úplná uzavírka. „V současné době jsou provedeny téměř veškeré inženýrské sítě, tedy kanalizace, vodovod a veřejné osvětlení, dále většina chodníků, chybí pouze slepá část od ulice Tylova po řeku, a hotové jsou plochy parkovacího stání v ulicích U Malše a Tylova. Zbývá dodělat například vrstva krytu v ulici U Malše, část komunikace Tylova s parkovištěm u bytového domu Experiment a zpomalovací práh na vjezdu do ulice U Malše od Lidické,“ shrnuje primátor Jiří Svoboda.

Na křižovatce ulic Branišovské a Milady Horákové v Českých Budějovicích má vzniknout v roce 2022 nová kruhová křižovatka.
Budějovice finišují v přípravách na nový kruháč na Branišovské

Někteří občané vznesli dotaz ohledně vysoké obruby u místa pro přecházení u křižovatky s ulicí Lidická. „Chci je ujistit, že se jedná o provizorní stav. V ulici U Malše byly stavební práce po dobu zimní přestávky zhotovitele přerušeny a ještě tam chybí dodělat poslední vrstva komunikace a zpomalovací práh. Finální výška obruby po dokončení stavby, tedy koncem dubna, bude odpovídat všem platným normám a předpisům a místo pro přecházení bude bezbariérové,“ dodává k investici za více než 17 milionu korun bez DPH Jiří Svoboda.