Na jeden den obsadila parta z Brna ve žlutých tričkách Farskou louku u Rudolfovského kostela, aby propagovala správné zacházení s vysloužilými elektrospotřebiči. „Ptali se nás, jaké součástky má lednička,“ přiblížila jeden z jednoduchých úkolů, které byly připravené pro děti z rudolfovské základky, žačka šesté třídy Simona Bradnová. Kromě otázek a odpovědí čekalo na děti i divadlo nebo skákací hrad. Kluci a holky si mohli zatočit i kolem s velkou slunečnicí nebo sestřelovat plechovky proudem vzduchu z fénu, který byl schovaný ve psí tlamě.

Školáci celkem uvítali vytržení z pravidelného vyučovacího rytmu, i když je zrovna nečekaly neoblíbené předměty. „Měli jsme mít výtvarnou výchovu,“ poznamenala další šesťačka Monika Cibulková.

Byly připravené i různé dárky. „Pexeso, propisky, bublifuk nebo meteostanici,“ vyjmenovaly Tereza Šolcová a Daniela Šrámková, co si mohli včera v Rudolfově odnést z Farské louky všichni, kteří přinesli starý elektrospotřebič, nebo úspěšně splnili jednoduché úkoly.

„Jsme zapojeni do systému ELEKTROWIN a ASEKOL, do sběru elektroodpadu,“ uvedl k akci starosta Rudolfova Milan Třebín. „Oslovili nás organizátoři a my jsme souhlasili, řekli jsme si, že by to bylo fajn,“ dodal Třebín na adresu zajímavého ekologického počinu. Elektroodpad je možné odevzdávat bezplatně v rudolfovském sběrném dvoře, na Farskou louku pak včera město přistavilo valník, který se do odpoledne vrchovatě zaplnil lednicemi rádii a dalšími elektrospotřebiči.

Akci pořádalo sdružení Elektrowin, které má v plánu i další štace. „Ve středu budeme v Borovanech a ve čtvrtek v Trhových Svinech,“ uvedl Lukáš Veselý, vedoucí týmu, který ve žlutých dresech sbíral elektroodpad a odměňoval dárce.