Do dalšího zasněženého rána se dnes probudil region. Vytrvalé sněžení nasypalo několikacentimetrový příkrov i na silnice, které se okamžitě staly nebezpečím pro všechny, kteří nedokázali přizpůsobit rychlost jízdy poměrům na vozovce.

Dopravní karambol třeba zatarasil silnici I/3 z Českých Budějovic na Prahu. Za Borkem se v hromadné havárii ocitly čtyři vozy.

"Policisté jsou na místě, monitorují situaci a odklání dopravu přes starou silnici na Chotýčany," uvedla k nehodě po osmé hodině policejní mluvčí. K vážným zraněním ale naštěstí nedošlo.

Karambol měla na svědomí řidička (rok narození 1984), která přijížděla od Tábora ve vozidle BMW 525. Začala předjíždět před ní pomalu jedoucí vozidlo, ale nezvládla řízení na zasněžené vozovce a dostala smyk. Následkem toho vyjela do protisměru, kde se bočně střetla s vozidlem Ford Fusion. Biliár, který mezi sebou nedobrovolně hrály automobily tím ale neskončil.

Ford Fusion byl nárazem mrštěn na před ním jedoucí Škodu Felicie, která se stala neovladatelnou a vjela do protisměru. Následně se odehrálo poslední dějiství nehody, když se Felicie, postrčená do protisměru, střetla s další Felicií. V ní utrpěly řidička a spolujezdkyně lehká zranění. "Nehoda si vyžádala čtyři lehká zranění," uvedla ke karambolu okresní policejní mluvčí Regina Tupá.

Sníh ale komplikoval dopravu i v Českých Budějovicích, kde sníh, přes všechno úsilí silničářů, vytvořil na vozovkách na mnoha místech mazlavou břečku, se kterou měli potíže řidiči i chodci při přecházení ulic.

Potíže hlásí řidiči na území celého kraje. Vážné následky měla v úterý nehoda u Nové Pece na Prachaticku, která znamenala i vážná zranění. Zhruba v 16.45 hodin havaroval na silnici mezi Přední Zvonkovou a Novými Chalupami autobus s lyžaři. Pět cestujících se zranilo. Zřejmě jednalo o lyžaře, kteří se vraceli z Rakouska.

Na místě zasahovaly čtyři posádky záchranné služby z Frymburka, Prachatic a Volar. Pacienti byli transportováni do nemocnice Prachatice a Český Krumlov. Na místě zasahovaly i ostatní složky integrovaného záchranného systému.

"Zraněných není tolik," informoval Deník v 19.35 hodin Bořivoj Bulíček, ředitel společnosti Trans Hospital, jejíž zdravotníci vyjížděli na místo nehody ze stanice ve Frymburk. "Pokud vím, tak je jedno těžké zranění a čtyři lehká. Osobu s těžkým zraněním převážela českokrumlovská záchranka do nemocnice. Naši lidé se starali o tři lidi, kteří měli zranění, jako například vykloubené rameno, bolesti krční páteře, otřes mozku a podobně."

Podle informací Bořivoje Bulíčka se pravděpodobně jednalo o české lyžaře vracející se z Rakouska. Autobus se údajně na úzké cestě někomu vyhýbal a převrátil se přitom na bok do příkopu.