"Pakliže by nebyli vidět, pak nám není nic platé, i kdybychom zde měli pět základen,“ podotkl k myšlence zřízení nové služebny městské policie (MP) na sídlišti Máj místní obyvatel Pavel Pachl a dodal, že problémy jsou na největším městském sídlišti pořád.


Právě proto se po usednutí do svého křesla rozhodl primátor Juraj Thoma radikálně změnit obraz MP v očích veřejnosti. Jedním z piliřů reorganizace je právě zřízení nové služebny přímo v centru problémového sídliště. Volba padla konkrétně na ulici Antonína barcla, naproti multikinu CineStar.


„ Po nutných úpravách zde může vzniknout služebna se stálým provozem, která bude v těsné blízkosti nejlidnatěšího českobudějovického sídliště,“ uvedl včera primátor Juraj Thoma. „Ale služebna nebude kvůli úsporám plně vybavena jako základna v ulici Jaroslava haška, ale poskytneme strážníkům jak základní zázemí, tak i podmínky pro jejich práci,“ dokončil Thoma s tím, že nejdůležitější na nové stanici MP bude přímý kontakt městských policistů s Májkými obyvateli.


První muž radnice předpokládá, že by se vše mohlo naplno rozběhnout začátkem ledna.