Navštívit lze například areál v Horní Stropnici. Podle provozovatele areálu Radka Pilečka tu bývá otevřeno většinou do konce září, i ve všední dny. Závěr sezony se řídí počasím.

Letošní sezona je nejlepší od roku 2010, kdy se plovárna rekonstruovala. „Od 10. července do 25. srpna si dovolím říct, že byla návštěvnost o sto procent lepší než vloni,“ spokojeně říká Radek Pileček. Oficiálně je otevřeno od 10 hodin ale první zájemce pouštěli v létě třeba už v osm. Vstup se neplatí, na svah nad bazénem se ale odhadem rozložilo za den běžně kolem pěti set návštěvníků.

Budějovickou letní plovárnu zatím navštívilo necelých 45 000 lidí. Podle Tomáše Nováka, ředitele Sportovních zařízení města České Budějovice, o šest tisíc víc než vloni. A tržby? Dva miliony!

A to zavřou letní plovárnu až v neděli. Dosavadních necelých45 000 návštěvníků je podle Tomáše Nováka, ředitele Sportovních zařízení města České Budějovice, nejvíce za sezonu, počítáno od rekonstrukce v roce 2010. Krytou plovárnu v Budějovicích otevřou 10. září.

V Týně nad Vltavou letos už kvůli počasí skončili, ale prakticky vyrovnali rekordní návštěvnost, kterou měli před čtyřmi lety. Tehdy otevřeli po velké rekonstrukci a přišlo 32 609 lidí (tržby ze vstupného byly 1 383 000 korun). Letos si podle Jiřího Vránka z Vltavotýnské realitní, která se stará o městské nemovitosti, dorazilo zaplavat 32 312 zájemců. Vybralo se dokonce 1 630 000 korun. „Ale letos jsme zvedli vstupné,“ dodává Jiří Vránek. Také se však rozšířily služby v bufetu a k atrakcím přibyly stůl na ping – pong a ruské kuželky.

Jako nadprůměrný z hlediska návštěvnosti hodnotí rok i Roman Rákosník, vedoucí plovárny v Hluboké nad Vltavou. „Sezona byla nádherná, přišlo hodně lidí, nic se tady nestalo, takže krása,“ řekl vedoucí hlubocké letní plovárny. „Na celodenním vstupném jsme vybrali dvakrát více, než v loňském roce,“ dodal s tím, že sezonu tady zakončili v neděli 2. září.

Úspěšný rok měli také v Olešníku. Podle starosty Jaroslava Pavlici v průměru bývalo 600 až 800 lidí, nejvíce jich napočetli 1200. Základem nabídky je klasický velký bazén. „Chodí sem lidé, co rádi plavou,“ říká Jaroslav Pavlica s tím, že do obce jezdí za koupáním i lidé z Českých Budějovic, Netolic nebo Vodňan. „Pořádáme triatlon, trénují tu vozíčkáři,“ vypočítává olešnický starosta akce a uživatele velkého bazénu. Nabízí i malý dětský bazén se skluzavkou.

Letošní tržby byly i tady rekordní. „Vydělali jsme kolem 600 000 korun. Byl to maximální zisk. Nesrovnatelné. Běžně je to 300 až 400 000,“ říká Jaroslav Pavlica, ale upozorňuje, že letos se vložilo před sezonou 250 000 korun do oprav. Zajímavostí je, že bazény se vypouští až na zimu, kdy slouží k vytvoření ledu na olešnickém kluzišti. Pro otužilce tu tedy mají po domluvě otevřeno i po sezoně nebo při nějakých akcích ve sportovním areálu. „Kdyby se chtěli šplouchnout,“ usmívá se Jaroslav Pavlica.

Příští rok zřejmě čeká větší investice velký bazén. Ale jakým způsobem se bude opravovat to teprve Olešničtí zvažují.