Při tradiční Tříkrálové sbírce si na ně, stejně jako šestadvacet dalších trojic v Boršově a přilehlých obcích, zahráli Vít Anderle (19), Dominik Mareš (19) a Bedřich Anderle (17). „Chodíme v této sestavě už několik let," říká s úsměvem Vít „Kašpar" Anderle, který studuje na vysoké škole v Plzni a jeho bratr Bedřich – Baltazar přikyvuje. Trojice doplněná starostou začala svou dobročinnou pouť v sobotu v devět hodin.

Takhle brzy ráno se občas stane, že na zvonek domácí nereagují. „Kde nám neotevřou, tam zajdeme odpoledne znovu," vysvětluje Vít Anderle s tím, že tři mudrci, kteří přinesli Ježíškovi zlato, kadidlo a myrhu, jsou se svou prací hotovi okolo druhé hodiny odpolední. Jejich boršovská pouť má poklidný a přátelský průběh. „Snažíme se zpívat všude. Máme připravenou jen jednu koledu, tu klasickou," dodává s tím, že lidé nejčastěji přispějí stokorunou.

Boršovský starosta Jan Zeman vzpomíná na historku, kdy jeden překvapený soused podaroval tři krále tisícikorunou. „Menší peníze u sebe neměl. Bylo to tenkrát jistě s těžkým srdcem," smál se starosta, který po koledě tradičně pozval Kašpara, Melichara i Baltazara domů na oběd. „Vždycky kluky pozvu po koledě. V lednu se pak ještě setká se všemi koledníky, kterých bylo jen v Boršově a okolí letos 81.

Tříkrálová sbírka má v Čechách tradici v šestnáctém století. Polovina výnosu zůstává v příslušné diecézi, zbytek se dále dělí.