"Teploty přes den budou v úterý v Českých Budějovicích minus dva až minus pět stupňů," uvedl pro Deník meteorolog Jaroslav Hintermüller. Obdobné teploty by měly panovat v celém regionu, někde může být o něco mrazivěji.

Pro řidiče je nebezpečná hlavně námraza skrytá pod vrstvou sněhu. Policie proto vyzvala ke zvýšené opatrnosti při jízdě a pokud to není nutné, řidiči by raději vyjíždět vůbec neměli. V pondělí se naštěstí nehody v regionu obešly bez toho, že by při nich někdo ztratil život. V České republice ale na nepříznivé povětrnostní podmínky životem doplatili dva řidiči.

Mokrý sníh, který zmrzl na stromech, také hrozí, že způsobí na mnoha místech pádem větví na vozovku. Obavy ale panují hlavně z další dávky sněhu, kterou meteorologové předpovídají.

Mrazivé počasí by mělo trvat ještě několik nejbližších dnů. Ve středu pak meteorologové očekávají s příchodem fronty od jihovýchodu další vydatné sněžení. "Na Šumavě, na Strakonicku a na PLzeňsku by mělo napadnout pět až deset centimetrů nového sněhu," odhadl Jaroslav Hintermüller.

Meteorolog zároveň varoval před nebezpečím sněhových jazyků, které by se mohly kvůli silnému větru vytvářet.

V jižních Čechách má nyní nejvyšší sněhovou pokrývku Churáňov. Tam už je 28 centimetrů a čerstvého sněhu přibylo v noci na úterý šest centimetrů. Nejvíce nasněžilo v noci na úterý na Strakonicku, kde připadlo 12 centimetrů a v Blatné už tak celkem zaznamenali 20 centimetrů bílého přídělu. V Českých Budějovicích aktuálně udávají meteorologové sedm centimetrů sněhové pokrývky.